Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Путіна відзначають три роки контрсанкцій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Росія

    Влада країни заявляє про успішне імпортозаміщення, але експерти не такі оптимістичні.

    52_41_main_new_1501917892.jpg (.6 Kb)

    Російському продовольчого ембарго виповнюється три роки. Так, президент РФ Володимир Путін 6 серпня 2014 року підписав указ, що забороняє імпорт в Росію деяких видів сільгосппродукції, сировини і продовольства з країн, які ввели антиросійські санкції: США, країн ЄС, Канади, Австралії та Норвегії.

    На наступний день уряд РФ затвердив список забороненої продукції: під заборону потрапили м'ясо, ковбаси, риба і морепродукти, овочі, фрукти, молочна продукція.

    Росія кілька разів продовжувала ці обмежувальні заходи. Поки заборона на поставки іноземних товарів діє до кінця 2018 року.

    Російська влада і ЗМІ звітують про позитивний ефект імпортозаміщення: відзначається, що загальна частка російських продуктів харчування на прилавках мереж становить 77%. Причому по основних товарах – хліб, молоко, м'ясо, риба, крупи і яйця – вона досягає навіть 100%.

    "Частка вітчизняної ковбаси сьогодні знаходиться на рівні 98,4%, борошна – 98,2%, крупи – 99,8%. Частка вітчизняної птиці на прилавках – 95,2%, свинини – 92,1%. Рекордсменом по зростанню частки – стала російська сіль. Її частка збільшилася з 38% до 65%. до введення контрсанкцій, імпортна продукція займала близько 40% полиць", – перераховує глава "Роспродсоюзу" Дмитро Востріков.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абонплата на газ відкладається - Нацкомісія

    Але без негативних наслідків не обійшлося, визнають в РФ. Експерт Аналітичного центру при уряді РФ Роман Тітов зазначає, що випадають обсяги імпорту в результаті введення контрсанкцій в більшості галузей замістити власним виробництвом цілком так і не вдалося.

    "В основному це пов'язано зі скороченням платоспроможного попиту всередині країни і з неможливістю збільшення виробництва в короткі терміни в ряді галузей - наприклад, в молочному тваринництві та м'ясному скотарстві", - пояснює аналітик.

    Нарешті, заборонені до ввезення, перш за все з Європи, продукти стали надходити з інших країн. "Не завжди це добре для споживача як з точки зору ціни, так і якості продукції", - відзначає Глава Центру економічного прогнозування Газпромбанку Дарина Снітко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми