Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк впроваджує європейські правила обігу валюти

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: НБУ, валюта

    Українці незабаром зможуть здійснювати операції з валютою за міжнародними правилами, тобто без дозволу регулятора на ті чи інші операції. Це станеться, якщо Рада ухвалить запропонований Нацбанком законопроект “Про валюту”, який скасовує практично всі обмеження, що діють більше 20 років. В НБУ сподіваються, що депутати розглянуть його на найближчій сесії, а він почне діяти в 2018 році, через півроку, передбаченого на перехідний період.

    9614_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Експерти кажуть, що це позитивний крок, але зазначають: крім закону, потрібно прийняти низку підзаконних актів. А також — що закон передбачає право НБУ в будь-який момент повернути обмеження на операції юросіб і фізосіб з валютою.

    ЩО ЗАПРОПОНОВАНО. Головні положення майбутнього закону такі: Нацбанк дозволяє банкірам і фізособам будь-які дії з валютою, не заборонені законом. Зараз навпаки: заборонено все, на що не отримано дозвіл регулятора. Про проведення будь-якої операції з валютою треба буде просто повідомити в НБУ. Зараз: спершу потрібний дозвіл Нацбанку, припустімо, імпортерам — на купівлю валюти для завезення товарів з-за кордону.

    Також можна буде інвестувати валюту за кордон, наприклад, купувати цінні папери іноземних бізнес-структур без ліцензії. На сьогодні ця норма вже діє завдяки постанові Нацбанку, але дозвіл регулятора поки що потрібний.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з курсом гривні на цьому тижні?

    Нерезиденти (іноземці) та резиденти (громадяни України) отримають рівні права при проведенні будь-яких валютних операцій. Регулятор лише залишив за собою право вводити і продовжувати будь-які обмеження на операції з валютою, але після консультацій з Радою фінстабільності.

    ЩО ЗМІНИТЬСЯ. Щойно закон вступить в силу, банки отримають право на будь-які операції з валютою. Можливо, відновиться видача кредитів у ВКВ. Залишиться тільки два види ліцензій — звичайна банківська ліцензія на ведення банківської діяльності та валютна ліцензія для небанківських фінустанов (наприклад, пунктів обміну валют, що не належать банкам). Зараз як і раніше потрібна ліцензія для інвестицій за кордон.

    Також автоматично буде скасована стаття закону “Про зовнішньоекономічну діяльність”, що передбачає штрафи за валютні операції без ліцензій. Причому ліцензія зараз потрібна на кожну окрему операцію. Це дозволить не тільки банкам, але і фізособам інвестувати за кордоном в акції іноземних бізнес-структур.

    ЩО ЗАЛИШИТЬСЯ. Збережеться заборона на розрахунки в інвалюті, оскільки в проекті закону прямо сказано: “Гривня є єдиним законним засобом платежу на території України”. Залишаться обмеження на готівкові розрахунки на суму понад 50 тис. грн. Тобто сплатити за велику покупку (квартира, автомобіль, земельна ділянка) валютним кешем не вийде — тільки гривнею та через банк. А от інтернет-торгівля повинна стати більш прозорою, оскільки імпортерам не буде потрібний чорний ринок, куди вони вимушено йдуть за валютою через заборони Нацбанку.

    Фіналитики не прогнозують, що прийняття нового закону вплине на курс гривні, оскільки документ НБУ лише об’єднає два декрети Кабміну 20-річної давності в один закон, надавши Нацбанку право оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми