Дев'ять бюджетних місяців для місцевого самоврядування стали плідними, вважає координатор по фінансовій децентралізації.
Бюджетна децентралізація залишається одним з пріоритетних напрямків діяльності українського уряду. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook.
Глава Кабінету міністрів відзначив, що конкретні результати децентралізації вже видно.
"За 9 місяців 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, надходження до місцевих бюджетів зросли на 31,1 млрд гривень або на 30%. А власні доходи місцевих бюджетів 366 об'єднаних територіальних громад зросли на 82,7% і склали 6, 3 млрд гривень ", – повідомив прем'єр і зазначив, що життя громад в Україні буде ставати комфортнішим.
Гройсман також прикріпив до повідомлення звіт про фінансові результати децентралізації за 9 місяців 2017 року.
"Дев'ять бюджетних місяців для місцевого самоврядування стали плідними. Протягом січня-вересня 2017 надходження до загального фонду місцевих бюджетів України склали 134,9 млрд грн. Цей показник становить 79,8% від затвердженого річного плану", – зазначила координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Яніна Казюк.
Казюк зазначила, що темпи зростання доходів бюджетів об'єднаних територіальних громад є швидшими, ніж середній показник приросту по місцевим бюджетам України.
Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що децентралізація допоможе забезпечувати армію і зробить Україну конкурентоспроможною, а також дозволить протистояти федералізації. Крім того, за словами президента, половина бюджету України йде місцевій владі.
"Якщо раніше місцеві бюджети були касами з виплати зарплат, зараз у них є можливість реально проводити свою політику. Не всі, правда, зорієнтувалися, і за станом на 1 вересня 13,5 млрд грн лежать на депозитах в комерційних банках, замість того щоб покращувати життя", – відзначав Порошенко.
При цьому в деяких областях з об'єднанням громад виникли проблеми – в Запорізькій області жителі місцевого села не хочуть після об'єднання розподіляти свій бюджет на потреби сусідніх населених пунктів.