Фінанси. Гроші. Валюта, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Нові зарплати та пенсії вплинули на ріст цін - Нацбанк

  • Джерело: ukranews.com.  → Ключові теги: НБУ, мінімалка, пенсії

    Підвищення з 2017 року мінімальної заробітної плати додало 2-2,5 процентних пункти до інфляції поточного року, тоді як підвищення пенсій з жовтня додасть ще 0,3-0,6 п.п.

    1089_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це “Українським Новинам” повідомила прес-служба НБУ.

    У січні Національний банк погіршив прогноз інфляції з 8% до 9,1% через ріст мінімальної зарплати до 3 200 гривень.

    У Нацбанку зазначають, що ріст зарплат мав удвічі більший тиск на інфляцію, ніж очікувалося.

    “За нашими фінальними оцінками, подвоєння мінімальної заробітної плати додало біля 2-2,5 п.п. до показника інфляції у 2017 році. Найбільш відчутний вплив підвищення мінімальної зарплати відбувся через підвищення собівартості послуг. Це пов’язане з тим, що в дійсності роботодавці не стільки підвищували “справжні” заробітні плати, скільки виводили їх з тіні”, – сказали у Нацбанку.

    “Водночас вплив подвоєння мінімальної заробітної плати було незначним на інфляцію з боку споживчого попиту. Однак, загалом, високі темпи росту заробітної плати (за останнім даними, у серпні ріст середньої номінальної зарплати в річному вимірі становив 37%, реальної – 17%) сприяли прискоренню приватного споживання”, – повідомили в НБУ.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін "заморозить" тарифи на газ

    Крім того, проведена пенсійна реформа також буде стимулювати приватне споживання й формувати додатковий інфляційний тиск.

    Нацбанк вважає, що такий ефект буде незначним, оскільки впливи на бюджет від збільшення видатків на пенсії будуть компенсовані за іншими статтями (дефіцит бюджету зберігається менш ніж 2,5% ВВП у 2017 і 2018 роках).

    “Хоча відповідний ріст середніх пенсій припадає на IV квартал 2017 року, очікуване підвищення споживчого попиту внаслідок цього буде мати ефект уже у 2018 році. За оцінками НБУ, підвищення пенсій призведе до помірного тиску на рівень споживчих цін (додатково 0.3-0.6 п.п. у літню споживчу інфляцію у 2018 році)”, – прокоментував Національний банк.

    У НБУ не уточнили, який тиск матиме підвищення мінімальної зарплати із 2018 року до 3 723 гривень на інфляцію, зазначивши, що новий інфляційний прогноз (7,3%) уже враховує цей показник.

    “Втім, ми розглядаємо питання підвищення соціальних стандартів у комплексі. Зокрема, нами враховане підвищення пенсій. Разом з тим, у разі підвищення соціальних стандартів з темпом, що не збігатиметься з ростом продуктивності економіки, можуть виникнути додаткові інфляційні ризики. Це вимагатиме від НБУ проведення більше твердої монетарної політики для досягнення встановлених інфляційних цілей”, – додали в Нацбанку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми