У грудні 2017 року гривневі заощадження населення на депозитах зросли на 6% - до 235,6 млрд грн. Це дозволило банкам показати солідний приріст в річному вираженні – 19,4%. Водночас українці не поспішали нести долари і євро на рахунки. За минулий місяць валютні накопичення фізосіб зросли лише на 0,4% - до $8,5 млрд.
Олена Наконечна, фінансист:
"Гроші "під подушкою" знецінюються. Вони мають зберігатися у банку. Через кризу багато вітчизняних банків відчули проблеми. Деякі було націоналізовано, інші просто закрилися. Водночас в Україні є десяток фінустанов, які на мій погляд, на плаву і будуть працювати далі. Потрібно розуміти, кому можна довірити власні кошти. Чим вищий відсоток пропонує банк, тим більший ризик втратити заощадження", - каже фінансист.
Вадим Герасимович, викладач:
""Мій дім - моя фортеця", так кажуть. На жаль, наші банки фортецею для збереження коштів назвати важко. Я зберігаю гроші вдома", - вважає Вадим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман дав шанс на зниження тарифів на газ
Микола Бугайчук, інженер:
"Планував кожного місяця заощаджувати близько 100 доларів. Частину заробітків міняти на валюту і класти на рахунок у банк. Влітку долар був по 26. А зараз майже 29. Тому заощадження тримаю в гривні. Чекаю літа. Обіцяють, що національна валюта зміцниться. Тоді зможу купити долари за вигіднішим курсом", - каже він.
Анна Яковенко, старший менеджер:
"Намагаюсь робити хоч якійсь заощадження. Не завжди це виходить. Наприклад, минулого місяця змінила роботу. Тому заощаджувати не було з чого. Сподіваюсь, у січні відкласти кілька тисяч гривень. Для мене важливо знати, що в разі чого маю додаткові кошти", - розповідає Анна.
Валентин Борзион, музикант:
"Зберігаю всі гроші вдома. Не довіряю банкам. І депозити не вважаю зручними. Коли виникне необхідність терміново забрати всю суму з рахунку, жодна фінустанова не погодиться її виплатити", - ділиться Валентин.