Міністерство фінансів США попередило, що ринок російського суверенного боргу занадто важливий, і введення санкцій проти нього загрожує глобальними фінансовими потрясіннями. Тим самим Міністерство дає зрозуміти, що адміністрація Трампа не бажає вводити обмежувальним заходів на ринку російських боргових паперів.
У доповіді Мінфіну США, який потрапив у розпорядження Bloomberg, йдеться, що поширення санкцій на продаж нових російських держоблігацій і деривативів може привести до дестабілізації ринків і мати негативні наслідки за межами Росії. Це викличе «негативні побічні ефекти на світових фінансових ринках і підприємствах».
Інвестори інтерпретували ці висновки як свідчення того, що США зняли з порядку денного введення обмежень щодо боргового ринку, незважаючи на тиск з боку Конгресу, який виступає за розширення санкцій проти Росії за її втручання в президентські вибори 2016 року.
«На ринку облігацій все прийшли до висновку, що раз обмеження завдадуть шкоди американським і європейським інвесторам, то санкції вводитися не будуть, - каже начальник відділу цінних паперів ПАТ" Азіатсько-Тихоокеанський Банк "Максим Черенов. - Це хороша новина".
Конгрес доручив Мінфіну підготувати доповідь про наслідки можливих санкцій щодо держборгу Росії відповідно до закону, прийнятого в серпні. Хоча ця доповідь був представлений Конгресу в понеділок, про що містяться в ньому висновки досі не повідомлялося.
Доповідь стала ще одним прикладом того, що за новим законом адміністрація Трампа, судячи з усього, пом'якшила свою позицію щодо Росії. Адміністрація відмовилася вводити додаткові санкції відносно російського оборонного сектора і опублікувала список «олігархів», який був менш продуманим, ніж очікували багато спостерігачів. Президент Володимир Путін заявив у вівторок, що поки вирішив не робити намічених заходів у відповідь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз цін на м'ясо на 2018 рік
У січні 2018 року російські рублеві облігації подорожчали на п'ятий день, знизивши прибутковість на два базисних пункту до 7,20%. Рубль відіграє позиції, і курс долара на Московській біржі впав на 0,8%, зупинившись за станом на 17:38 на рівні 56,3525. Курс російських активів піднявся на цьому тижні, оскільки інвестори припускали, що Мінфін США не буде рекомендувати санкції відносно російського суверенного боргу.
«Дуже малоймовірно, що ми побачимо жорсткі заходи відносно російського суверенного боргу, - написав в електронному листі аналітик московського« Росбанка »Юрій Тулін. - У всякому разі, в доступному для огляду майбутньому».
Більше третини російських рублевих і валютних держоблігацій знаходяться в руках іноземних інвесторів. За даними Bloomberg, найбільшими власниками рублевого боргу є BlackRock Inc., Stone Harbor Investment Partners і JPMorgan Chase & Co., загальна сума інвестицій яких становить близько 4,9 мільярда доларів.
Згідно з доповіддю, заборона на продаж російських держоблігацій надав би негативний вплив на економічне зростання Росії, посилив би напруженість в банківському секторі і «спровокував би заходи у відповідь з боку Росії, що суперечать інтересам США».
«З огляду на розмір російської економіки, її інтеграційні показники і помітну роль на світових ринках активів, а також ймовірність того, що глобальні компанії будуть надмірно строго підходити до дотримання санкцій США, масштаби і розмах наслідків поширення санкцій на суверенний борг та деривативи є невизначеними. А їх ефект можуть відчути на собі як Російська Федерація, так і американські інвестори і компанії », - йдеться в доповіді.
керуючі активами
Автори доповіді також попереджають про те, що «розширення санкцій могло б негативно позначитися на конкурентоспроможності великих американських компаній, керуючих великими активами».
Доповідь - і перспектива введення нових санкцій - негативно позначаються на ринку російських держоблігацій з тих пір, як Конгрес прийняв закон, що вимагає проведення ряду досліджень, пов'язаних з санкціями, в тому числі і складання окремого списку російських мільярдерів і чиновників з числа оточення Путіна.
Міністр фінансів США Стівен Мнучін (Steven Mnuchin) заявив у вівторок на слуханні в Сенаті, що за підготовленими доповідями підуть додаткові санкції щодо Росії як відповідь на її втручання в президентські вибори в США в 2016 році.
Мнучіна піддали критиці в зв'язку з тим, як очолюване ним міністерство підійшло до складання списку мільярдерів, до якого увійшли 210 осіб. Відомство підтвердило, що в ході роботи використовувалися дані Forbes і інших відкритих джерел. Демократи заявили, що подані документи повинні були супроводжуватися новими санкціями.