Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Мінфін стримує новий обвал курсу гривні

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: Мінфін, гривня

    Мінфін ввів ліміти для покупців 3 і 6-місячних гривневих облігацій внутрішньої держпозики на первинному ринку (кепи) на рівні 500 млн. грн., повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

    4240_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    «Це певним чином стримує вкладення короткострокових коштів, і більше стимулює нерезидентів до роботи з довгостроковими інструментами», — зазначив він.

    Хоча не уточнив, як лімітуються іноземні купівлі держпаперів на вторинному ринку, і які обмеження діють для таких операцій.

    Другий захисний механізм, який, на думку нацбанківців, повинен стримувати приплив в ОВДП «гарячих» спекулятивних капіталів нерезидентів — курсовий. «Дещо зміцнився курс гривні, що зробило вкладення в короткострокові інструменти менш прибутковими», — підкреслив Чурій.

    На поточний момент частка іноземців у загальному портфелі держоблігацій становить 1,8%, вони придбали гривневих паперів на еквівалент $500 млн. У Нацбанку вважають, що зможуть забезпечити безболісне виведення такої суми з країни, якщо інвестори того побажають.

    «Ми контролюємо процес, щоб не створювати певних ризиків для збільшення цього капіталу», — запевнив в. о. голови Нацбанку Яків Смолій. Говорячи про ризики, він виділив чотири в такій послідовності:

    Обсяг припливу капіталів нерезидентів є незначним щодо загального обсягу ОВДП в обігу. Тим більше, що за рахунок надходження капіталу Національний банк нарощує міжнародні резерви, тобто подушку безпеки на випадок відтоку капіталу.

    Нацбанк дотримується режиму плаваючого обмінного курсу і дає обмінному курсу зміцнитися в період домінування валютної пропозиції, дестимулюючи тим самим саме приплив спекулятивного капіталу.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо реальну зарплату українців у січні 2018 року

    Поки що приплив капіталу відбувається виключно в боргові державні цінні папери. Більшість ризиків щодо припливу капіталу, за словами Смолія, виникає у разі припливу коштів нерезидентів у приватний сектор з подальшим перегрівом споживчого попиту.

    Приплив йде в гривневі боргові інструменти, що мінімізує валютні ризики і зовнішню вразливість економіки.

    «Ми бачимо тенденцію переорієнтації нерезидентів на більш довгострокові інструменти», — запевнив Олег Чурій. У цій частині він зазначив недавній випуск трирічних гривневих єврооблігацій Укрексімбанку на $150 млн.

    «Це свідчить про певний інтерес нерезидентів до довгострокових інструментів. І дає нам більше впевненості в тому, що цей гарячий капітал не стане створювати проблем, коли буде виходити», — вважає Чурій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми