Мінськ хоче укласти з Пекіном угоду про реалізацію 160 спільних інвестиційних проектів.
Мінськ намагається вийти з-під впливу багаторічної Москви, тому взяв собі в союзники нового "великого брата" – Пекін.
Про це військово-політичний експерт Олександр Коваленко, оглядач "Інформаційного опору" пише в своєму блозі "Живому журналі".
За його словами, Білорусь підіграє Китаю на арені торгівлі зброєю, в надії отримати свою діляночку на просторах вторинних ринків (наприклад, Пакистану). Крім того, стало відомо про масштабні інвестиції Пекіна в економіку країни, далекої від близького Заходу, але яка стрімко зближується з Далеким Сходом.
Днями міністр економіки Білорусі Володимир Зіновський заявив, що РБ має намір укласти з Китаєм угоду про реалізацію 160 спільних інвестиційних проектів і Пекін готовий влити значні суми в економіку Білорусі. При цьому мова йде не про кредити, а про прямі інвестиції.
І це явно тільки початок, вважає військово-політичний експерт, адже у Мінекономіки Білорусі величезні плани розширити співпрацю з КНР до 1700 інвестпроектів. Причому Мінськ до цього прагне на всіх парах, спішно скасовуючи навіть візовий режим з Китаєм.
Коваленко підкреслив, що такі перетворення в зовнішньому курсі Білорусі дуже важливі і для України.
"Маючи стабільне фінансування від великого китайського брата, Білорусь буде неспішно, але впевнено виходити з орбіти впливу Кремля. Наскільки це сподобається старому-новому президенту РФ? Зрозуміло, ні на скільки, але ось біда, якщо у Пекіна на Білорусь є свої стратегічні плани , то втручаючись в них, Росія може зіпсувати стосунки із тим, хто вже давно окупував її до самої кромки Байкалу. А це чревато ", – резюмував експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вартість землі може зрости в три рази, - Bloomberg
Раніше повідомлялося, що Білорусь набере кредитів у Китаю. Мінськ планує отримати $ 7 млрд.
Також нагадаємо, що Білорусь буде випускати китайські автомобілі для Росії. Штамповані деталі будуть доставлятися на завод в пакетах, що дозволить ти скоротити рівень витрат на доставку комплектуючих.