Все більше світових лідерів офіційно з'являється в Україні.
У середу офіційно було оголошено про те, що один з найбільших світових виробників і продавців товарів для будинку - IKEA - заходить в Україну. Як повідомили в компанії, перший офіційний магазин IKEA відкриється в столиці в ще споруджуваному торгово-розважальному центрі Ocean Mall в наступному році.
"Ми нарешті завершили 13-річну процедуру входження шведської компанії на український ринок: IKEA знайшла надійних партнерів за сприяння держави і, констатуючи поліпшення інвестиційного клімату, нарешті прийняла це надзвичайно важливе рішення", - написав президент у Facebook.
Чому важливо
Новина стала однією з найпопулярніших і однією з найбільш коментованих в Facebook. З точки зору великої політики і великий економіки, це входження на ринок - свідоцтво поліпшення економічної ситуації та інвестиційного клімату в Україні. Пару місяців назад посол Швеції в Україні Мартін Хагстром підтвердив в одному з інтерв'ю:
"Досвід IKEA і H & M буде важливим для багатьох компаній, які ще не увійшли на ринок України".
Можна сказати, що Україна вже здобула серйозну репутаційну перемогу. Але для мільйонів звичайних українців прихід відомого бренду IKEA цікавий ще своєю продукцією і рівнем сервісу.
Повідомляється, що магазин IKEA в Києві буде невеликим за мірками компанії - 4000 кв. м. Тобто формат city-store: магазин в місті, а не ангар за межею. Потенційні покупці цим засмучені:
"Це не IKEA", "Шоу-рум для інтернет-магазину", — обсуждают в соцсетях.
Контрабанда
Зараз в Києві можна побачити не один магазин, на якому красується напис IKEA. Але це не справжні магазини, мова про незаконне використання торговельної марки.
"Дуже важливо це питання вирішити", - заявив посол Швеції в Україні Мартін Хагстром.
А український економіст Олександр Охріменко попереджає: за цінами в нинішніх однойменних магазинах не варто судити про ціни в цій IKEA:
"Хлопці возять контрабанду, податки не платять, тому ціни у них нижче плінтуса".
Крик редакції: чого не вистачає нам
Станіслав Шкапа, ловець сейлів, фан дисконтів:
Дорогих бутиків у нас досить, а от бюджетного мас-маркету одягу багато ніколи не буде. Як C & A в Німеччині або Primark в Британії. Щоб маєчки по 100 грн і пальтечка за 1000. Ну і поява Apple Store, вважаю, справою честі для країни. А поки я – за Android.
Ірина Крикуненко, модниця і красуня:
Мені, як дівчині, не вистачає магазинів одягу та взуття – Converse, АSOS і New Look. Втім, є ще одна проблема: в наших магазинах просто жахливий вибір. За кордоном в тій же Zara очі розбігаються, у нас же закупівельники, схоже, вибирають найбільш непривабливі речі.
Олексій Пономаренко, шопінгофоб 42-го левелу:
Знаю, що дружині і дітям не завадив би живий магазин одягу Uniqlo. Ось дружина Юля відразу доповнює: ще Cos і & Other Stories. А моєму другові Вані, який створює і продає за кордон прибамбаси для електронної музики, не вистачає платіжної системи PayPal.
Марія Пирогова, цінитель затишку і тепла:
Як вічно мерзнуть, мені дуже не вистачає японського бренду Uniqlo з їх тонкими і теплими пуховиками. Здорово, якщо б в пішій доступності був і Victoria's Secret – з США замовляти красиву білизну дуже дорого. Не завадив би локалізований сайт Amazon і доставка замовлень дронами.
Олексій Павлюк, меломан і антипірат:
Я колекціоную музичні диски, тому мені дуже не вистачає Virgin Megastore або Saturn Mediamarkt, як в Європі. Там в одному місці можна знайти будь-яку музику. На жаль, але такого магазину в Україні не буде ніколи. У нас народ воліє все качати в мережі.