Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Росії визначили курс рубля на десяток років вперед

  • Джерело: mk.ru.  → Ключові теги: рубль

    Представники уряду переходять від короткострокових прогнозів щодо вартості російської валюти до довгострокових сценаріїв розвитку подій. Мінфін склав чергову модель курсової динаміки, що охоплює цілих 17 років. На думку Антона Сілуанова, до 2020 року середній курс долара протримається в районі 62 рублів, а в 2031-2035 роках досягне позначки в 74 рубля. Незалежні експерти вітають перехід чиновників до створення економічної проекції в перспективі майже двох десятиліть, але сумніваються, що подібні прогнози дійсно збудуться.

    Припущення Мінфіну засновані на декількох фундаментальних прогнозах. По-перше, зниження залежності курсових коливань рубля від цінової кон'юнктури нафтового ринку. По-друге, на більш чіткому розрахунку інфляційних очікувань. По-третє, на регулюванні бюджетного правила, за яким надприбутки від експорту «чорного золота» поповнюють валютні резерви.

    Сукупність цих факторів дозволила Мінфіну зробити відповідні висновки: в 2017-2020 роках усереднена ціна долара на біржах складе 61,9 рубля, в 2021-2025 роки дійде до 66,4 рубля, в 2026-2030 роках буде дорівнювати 71,1 рубля, а в 2031-2035-му не перевищить 73,9 рубля.

    Основні економічні показники, які враховував Мінфін у своєму прогнозі, виявилися наступними: середні нафтові котирування бареля (російського сорту Urals) в 2017-2020 роках будуть оцінюватися в $ 61,4 (зараз - $ 78,7), в 2021-2025 роках вони опустяться до $ 55,2, а в 2026-2030 роках - до $ 52. Потім відбудеться незначне зростання - приблизно до $ 55 в 2031-2035 роках.

    У свою чергу, середній рівень інфляції в 2017-2020 роках не перевищить 3,5% (за підсумками 2018 року передбачається зростання споживчих цін в межах 3,8-4,2%), а в наступні періоди зафіксується на рівні в 4%.

    Динаміка зростання ВВП, в свою чергу, буде відбуватися так: в 2017-2020 роках темпи збільшення внутрішнього валового продукту не перевищать 1,7%, а в наступні п'ятнадцять років прискоряться до 3,2-3,3% щорічно.

    За словами старшого аналітика «БКС Капітал» Сергія Суверова, перехід Мінфіну до довгострокового прогнозування основних економічних знаменників є плюсом оновленого складу економічного блоку уряду. «Таку політику сповідують багато країн, що відносяться до країн, що розвиваються. Наприклад, Китай», - говорить експерт.

    Разом з тим, на думку директора з розвитку АТ «Фінам» Ярослава Кабакова, до подібних припущень слід ставитися зі значною часткою скепсису. По-перше, викликає сумнів здатність економістів (не тільки російських, але і зарубіжних) робити точні прогнози на 17 років вперед. По-друге, потрібно розуміти, що Мінфін РФ спирається не на конкретні факти, а також на припущення: умоглядні сценарії щодо темпів зростання економіки і динаміки інфляції, а також на передбачувану кон'юнктуру нафтових цін. «Подібні документи носять не економічний, а політичний характер: влада прагне продемонструвати - ситуація в країні під контролем, що дозволяє будувати довгострокову стратегію розвитку», - зазначає експерт.

    З точки зору приватного інвестора, висновок з прогнозу Мінфіну можна зробити такий: якщо є довіра до розрахунків чиновників, то слід перевести накопичення з валютних у гривневі активи. За сценарієм Мінфіну, в 2017-2020 роках курс долара складе близько 62 рублів, а в 2026-2030 роках зросте до 71 руб. Доларова прибутковість 10-річних американських казначейських цінних паперів зараз становить близько 3% річних, а облігацій федеральної позики Росії (ОФЗ) - приблизно 9%. «Вклавши в даний час $ 100 в американські папери, через 10 років можна отримати прибуток в $ 34,5. Якщо ту ж суму перевести в рублі і купити на них ОФЗ, то дохід через десятиліття (з перерахунком в долари по передбачуваному Мінфіном курсу) складе $ 106,5, тобто втричі більше », - зазначає Кабаков.

    «Нові санкції, світова економічна нестабільність, висока волатильність цін на вуглеводні виявляться серйозною перешкодою перед прогнозними очікуваннями Мінфіну і здатні знизити їх точність до мінімуму. Кожен з факторів, тим більше їх сукупність, всього за місяць може привести до девальвації і обвалити курс рубля на 30-50%. Навіть в цьому році не виключена рецесія російської економіки, що негативно позначиться на вартості національної валюти. Прогнози Мінфіну вселяють оптимізм, але потрібно враховувати, що до 2035 року, коли закінчиться їхній термін давності, що беруть участь в розрахунках чиновники навряд чи будуть займати нинішні посади, що зніме з них відповідальність », - вважає Суверов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми