Нас відкинуло на узбіччя з того шляху, на якому ми перебували. Що стосується реформ і позиції Заходу. Є два ключових чинники, які визначають позитивну оцінку. Перше, Україна знаходиться в зоні управління західних партнерів. Європейський Союз і США отримали контроль над великою сорока або тридцяти мільйонною країною і величезними ресурсами. Безумовно, для них все, що сталося після 2014 року – це величезний плюс.
Про це директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
"Була країна як елемент протистояння між Росією і Заходом, суверенний олігархат, яка то воювала за торгові квоти з Росією, то намагалася торгуватися з Європейським Союзом. І тут цієї країни не стало. Бачимо, як це відбувається, починаючи з безлісу і закінчуючи енергетичними питаннями. Стала зоною контролю західних партнерів, які визначають економічну і військову політику. Трошки менше втручаються у внутрішню політику і соціальну. Але ця збиткова політика збільшує розкол між українцями і Європою".
Соціологія показує, що підтримка вступу до ЄС скотилася до 50%, а вступу в НАТО до 40%. Приймай участь в опитуванні Крим і Донбас – результати були б на рівні 2012 року.
"Другий аспект – особиста зацікавленість. Треба чесно говорити, що частина західних еліт є елементом корупційних потоків. А визнання провалу українського кейсу - це визнання особистої політичної поразки".
"Незважаючи на те, що політики Майдану себе девальвували, ми ще десятки років будемо жити в циклі Майдану. Тому що років через 100, в підручниках історії напишуть, що коли в Україні змінилася влада, почалася холодна війна між Росією і Західним світом. Це у світових підручниках, а в українських – залежно від влади".