Відключення Росії від міжнародної системи SWIFT принесе лише короткочасний ефект, який ніяк не позначиться на тій зовнішній політиці, яку веде Кремль.
"Ми вже бачили, як це було в Ірані, перші півроку точно будуть перебої з деякими позиціями імпорту. З критичними групами товару можуть виникати дефіцити", - сказав російський економіст Дмитро Нєкрасов.
"Десь через півроку економіка до цієї ситуації адаптується і почнуться створюватися різні схеми - наприклад, бартерні розрахунки через офшорні компанії, як це було в Ірані. Там це призвело до подорожчання всього приблизно на 10-15%, щось подібне може бути і в Росії", - зазначив він.
Але в цілому, як каже економіст, велика частина проблем, які виникають при відключенні від SWIFT, пов'язані з короткостроковими моментами.
"Це дуже серйозно, але заходів, які могли б знищити російську економіку в принципі не існує. Відключення від SWIFT - це один з найсерйозніших механізмів, який в принципі існує. І протягом 10 років - це єдиний серйозний механізм з реально можливих", - каже Нєкрасов.
За його словами, антиросійські санкції гальмують розвиток російської економіки і створюють масу проблем, але відключення від SWIFT не допоможе змінити зовнішню політику Кремля.
"Я не думаю, що якісь подібні механізми можуть сильно вплинути на зміни зовнішньої політики Кремля, принаймні в короткостроковій перспективі. Зрозуміло, що довгостроково будь-які санкції обмежують можливості Росії вести агресивну зовнішню політику, але короткостроково ніякі санкції на це радикально не вплинуть", - заявив російський економіст.
США знову підняли тему про можливість відключити Росії від системи SWIFT в зв'язку з новими актами агресії Росії проти України. 25 листопада російські прикордонники за допомогою зброї захопили три українських військових судна в міжнародних водах поблизу Керченської протоки. 24 українських моряка потрапили в полон Російської Федерації.
В Євросоюзі вже заявили про ведення дискусій про нові санкції проти Російської Федерації через напад на українських моряків у Чорному морі.