Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди краще вкладати гроші в Україні

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Українцям пропонують купувати облігації внутрішнього державного займу. Мінфін називає їх альтернативою депозитам. Водночас популяризація ОВДП серед населення - це складова стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки.

    39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    "Насправді ідея поступово погашати зовнішні борги за рахунок нарощування внутрішніх - приваблива. Гроші братимуть у населення та бізнесу. А віддаватимуть їх зовнішнім кредиторам. Водночас держава має максимально зменшити свою присутність на внутрішньому ринку капіталу", - розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

    ОВДП як у гривні, так і доларах випускає Мінфін. У національній валюті - під 17-19% річних. В іноземній - значно менше. Крім того, Нацбанк пропонує депозитні сертифікати у гривнях. Розміщує їх серед банків під 16-18% від кількох днів до місяця.

    "Тому кредитувати населення чи бізнес для банків не вигідно. Адже під високі відсотки кошти можна дати у борг державі. Водночас в інших країнах банки залучають депозити населення і кидають їх у реальний сектор економіки. Видають доступні іпотечні чи споживчі кредити", - додає експерт.

    Держава зобов'язується відшкодувати власникам облігацій їх вартість з виплатою доходів по ним. Купувати можна короткострокові - до 1 року, середньострокові - 1-5 років, та довгострокові облігації. Останні пропонують на термін понад 5 років.

    "Облігації мають декілька переваг перед депозитами. По-перше, доходи від облігацій не оподатковуються. За депозити сплачуємо податки. По-друге, відсоткова ставка за облігаціями може бути вища, ніж за банківськими вкладами. По-третє, держава апріорі надійніша за будь-який банк", - говорить Олексій Кущ.

    ОВДП можна купувати через державні банки. Крім того, їх пропонують торговці цінними паперами. Мінімальна сума, яку потрібно вкладати, обмежується мінімальною номінальною вартістю облігації. Вона може бути як 1 тис., так і 10 тис. грн. Далі людина самостійно вирішує скільки номіналів купувати.

    "Довгостроково найвигідніше гроші вкладати у валютні облігації. Гривневі облігації підійдуть для короткострокових вкладів. Особливо популярні сьогодні облігації терміном на 3-6 місяців. Ситуація може змінитися. Адже попереду президентські вибори. Умовно кажучи, зараз можна купувати облігації, які погашаються у січні-лютому наступного року. Після виборів можна купувати облігації, які будуть погашатися максимум у серпні", - резюмує експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми