21 грудня Україна отримала перший транш від Міжнародного валютного фонду в рамках нової кредитної програми stand-by.
Після нового траншу золотовалютні резерви зросли до понад 20 мільярдів доларів і це сприяє стабільності економіки України.
Фахівці зауважують, що востаннє на такому рівні вони були понад 5 років тому – до того, як Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі восени 2013-го.
Експерти з нерухомості спрогнозували, який вплив може мати новий транш на вітчизняний ринок у найближчій перспективі.
За словами представника Асоціації фахівців з нерухомості України Едуарда Бразаса, глобального впливу вливання МВФ на ринок не матимуть.
За великим рахунком, транш МВФ – це перекредитація вже існуючих боргів України. Мова йде про оптимізацію виплат за тими кредитними зобов’язаннями України, які вже є достатньо давно. По суті, новий транш, як прийде, так і піде. Він не передбачає жодних програм розвитку, завдяки яким позичені гроші йшли б напряму в економіку,
– пояснив експерт в коментарі 24 каналу.
Він порівняв, це з перекладанням грошей з однієї кишені в іншу.
"Це не вимиє гроші з нашого бюджету, не зробить нас біднішими, тому не дасть приводу ринку нерухомості падати, але й не даватиме приводів ринку рости", – додав Бразас.
Аналітик також пояснив, що на прихід нових інвесторів цей транш значного впливу не матиме.
Курс на 2019-й у нас вибраний, тому тут все одного інвестори будуть чекати результатів, хто є хто за підсумками року. Я не прогнозую на 2019-й рік якихось кардинальних змін в ту чи іншу сторону – глобального приводу для падінь на ринку нерухомості України зараз немає. Але з іншого боку – приводу для зростання не буде по тій простій причині, що всі будуть чекати виборів-2019 і не будуть ризикувати,
– наголосив він.
За словами фахівця Едуарда Бразаса, результати президентських та парламентських виборів матимуть набагато більший вплив на ситуацію на ринку нерухомості в Україні, ніж фінансові вливання від міжнародних партнерів.