Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Коломойського підозрюють у відмиванні $470 млрд через кіпрські офшори

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Коломойський

    Приватбанк підозрює Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні $470 млрд через кіпрські компанії.

    94_1467724318_privat_bank_top_1000.jpg (35.94 Kb)

    За версією Приватбанку, колишні власники банку переводили кошти до дочірнього банку на Кіпрі, звідти – юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували в купівлю нерухомості та низки компаній у США, повідомляє старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

    Згідно з позовом, який подали 21 травня до американського суду, у 2006-2016-х загальна сума кредитів, наданих Приватбанком кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, становила $470 млрд.

    Андерс Аслунд зазначає, якщо юристи Приватбанку доведуть це в суді, то це буде найбільший у світовій історії кейс із відмивання грошей однією групою осіб. Ця сума еквівалентна 2 ВВП Кіпру.

    "Це цивільний позов, тому юристи Приватбанку надали суду всі матеріали. Проте всі звинувачення мають явно кримінальний характер. Приватбанк виконав по суті детективну роботу з дослідження великомасштабного відмивання коштів у США. Позовна заява налічує 104 сторінки", – підкреслив Аслунд.

    За версією Приватбанку, Коломойський і Боголюбов діяли за такою схемою: банк збирав роздрібні депозити в Україні, пропонуючи гарні умови та сервіс. Потім гроші з банку переводили в його дочірній банк на Кіпрі. Звідти – юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували в купівлю нерухомості та низки компаній у США. Зокрема, згідно з позовом, колишні власники банку стали власниками нерухомості у місті Клівленд, штат Огайо, пояснив Аслунд.

    Окрім того, Коломойський і Боголюбов за посередництва своїх американських компаній придбали у США низку металургійних заводів, розташованих у різних штатах.

    Проблема полягає в тому, що США дозволяють створення сотень тисяч анонімних компаній, що використовують для відмивання грошей, зазначає Аслунд.

    "Випадок із Приватбанком показує, що брудні гроші не обов'язково зосереджені у великих містах і у сфері нерухомості, а можуть дістатися й реальної економіки. Це наочно демонструє необхідність раз і назавжди заборонити анонімні компанії у Сполучених Штатах", – додав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми