Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У світі почнеться валютна війна?

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: валюта

    Через політику президента США Дональда Трампа.

    70_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Справа в тому, що вже у 2020 році в Штатах пройдуть чергові президентські вибори. Глава Білого дому щосили готується поборотися за другий термін. Саме тому він працює одразу на кількох напрямках, починаючи від врегулювання ядерного виклику в Північній Кореї і закінчуючи поліпшенням економічної ситуації безпосередньо у Штатах.

    Примітно, що в нинішній ситуації економічний добробут американців великою мірою залежить від зовнішньої політики країни. Зокрема, експорту та імпорту товарів, конкуренції з багатьма економічними гігантами, особливо Китаєм.

    Зокрема зазначений крок торкнеться економік Європейського Союзу і Китаю, які є прямими конкурентами США в міжнародних економічних відносинах. Невеликий екскурс в історію валютних воєн зробив у своїй авторській колонці Джеймс Гарольд, професор Прінстонського університету.

    "44 країни, які брали участь у Бреттон-Вудській конференції 1944 року, домовилися про систему, яка гарантує стабільні валютні курси. Домінуючу позицію на цих переговорах мали США, а вони були твердо налаштовані створити відкритий міжнародний порядок, вільний від мит і торговельних воєн. У всіх інших країн не було іншого вибору, окрім як встановити такий валютний курс, який би дозволяв їм підтримувати більш-менш збалансований зовнішній рахунок.

    Відтоді загроза торговельної війни завжди передбачала повернення валютних суперечок. І під час ескалації конфлікту було неминуче, що Трамп згодом зосередить свою увагу на монетарній політиці інших країн. Він уже давно звинувачує Китай у девальвації своєї валюти (хоча Китай робить щось прямо протилежне).

    А у відповідь на нещодавнє оголошення голови Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі про початок нового раунду кількісного пом'якшення, Трамп написав твіт: "Їм уже багато років усе це сходить із рук, так само як і Китаю та іншим країнам", – цитує слова Гарольда "Новое время".

    Саме тому багато економістів прогнозують початок валютної війни вже в найближчі місяці. Користуючись силою Федеральної резервної системи, Адміністрація Білого Дому може прямо впливати як на зниження валютної ставки, так і на введення окремих санкцій проти низки країн. З огляду на бізнес-підхід до міжнародних відносин із боку Трампа, "валютна війна" в активній її фазі цілком реальна.

    Правда, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що риторику Дональда Трампа не варто перебільшувати. Незважаючи на всі заяви, а також торгову війну з Китаєм, Федеральний резерв США поки не готовий піти на такий крок на догоду Білому Дому. Та й надто процентну ставку знижувати, на думку економіста, ніхто у Вашингтоні не буде.

    "Я б не розцінював заяви Трампа як початок валютної війни, тому що Китай і ЄС можуть також відповісти. Зараз 3 валюти змагатимуться, але ми, на жаль, не можемо з ними на рівних конкурувати, нам потрібно плисти за течією", – розповів Савченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми