Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економічний прогноз від Кабміну: оптимістичний і песимістичний

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    Прогноз Мінекономіки-2020: в кращому випадку + 3,3%, в гіршому -0,2% ВВП.

    9114_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Прогноз щодо України від Міністерства економіки ґрунтувався ще на квітневих цифрах МВФ: зростання світового ВВП у 2019 році – 3,3%, а не 3,2, у 2020-му – 3,6, тоді як тепер прогнозується 3,5%. Але таку різницю в 0,1% можна навіть назвати несуттєвою, якщо порівняти прогнози щодо України у МВФ і нашого Міністерства економіки.

    Так, за оцінкою Міжнародного валютного фонду, зростання ВВП в Україні у 2019 році може скласти 2,7%, у 2020-му – 3%, у 2021 і 2022-му – 3,1 і 3,2% відповідно. У порівнянні з квітневою доповіддю МВФ, прогноз для України не змінений.

    Згідно з базовим сценарієм Мінекономіки, зростання ВВП у 2020 році повинне скласти 3,3%, у 2021-м – 3,8, у 2022 – 4,1%. Хоча Мінекономіки розглядає і альтернативні сценарії, а також можливий вплив різних зовнішніх факторів.

    За іншим сценарієм, який, як ми писали, передбачає більш ті ж зовнішні і внутрішні умови, що і базовий, але при цьому істотне зростання зарплат в Україні і збільшення витрат населення (тобто розвиток за "споживчою моделлю"), зростання ВВП у 2020 і 2021 роках може скласти навіть 3,6%, а у 2022-му трохи сповільниться до 3,3%.

    Розробили в Мінекономіки і альтернативний сценарій, який допускає посилення негативних факторів. Таких, як розгортання нової хвилі глобальної фінансово-економічної кризи, посилення гібридних загроз національній економіці з боку РФ, істотне зростання цін на світових енергоринках, низький урожай зернових в Україні тощо. При цьому сценарії є загроза, що українська економіка може не рости, а падати. У 2020 році зміна ВВП складе -0,2%, у 2021-му – -0,7%, і тільки у 2020-му, можливо, піде в плюс: 1% зростання.

    Зрозуміло, така сумна перспектива чекає Україну тільки в тому випадку, якщо всі негативні фактори будуть діяти одночасно. Якщо ж "спрацюють" лише деякі з них, це призведе до скорочення ВВП, але не падіння.

    Зокрема, негативний внесок від повноцінного введення російських газопроводів "Північний потік 2" і "Турецький потік" і істотного зменшення транзиту Мінекономіки оцінює в 0,6-0,7% ВВП, можливе блокування портів Азовського моря – в 0,3% ВВП. При найгіршому сценарії зміни на світових ринках цін на українські експортні товари або втрати ВВП становитимуть 0,5-0,6%, в разі неврожаю зернових – 0,6-0,8%.

    А ось якщо буде таки було запроваджено податок на виведений капітал, це призведе до зростання ВВП на 1,1%, але в той же час – до фіскальних втрат точно в такому ж розмірі (1,1% ВВП), так що великої проблеми не складе.

    Нацбанк сповнений оптимізму
    Національний банк України, на відміну від МВФ, поліпшив свій прогноз економічного розвитку для України, порівняно з квітневим. На думку аналітиків НБУ, нас очікує вже в цьому році зростання ВВП не на 2,5, а на 3%, в наступному – нема на 2,9, а на 3,2%. "У зв'язку з більш стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі і очікуванням збільшення врожаю зернових", як говорилося на брифінгу щодо монетарної політики 18 липня.

    В наступні роки основним драйвером економічного зростання також буде залишатися внутрішній попит, вважають в НБУ. Приріст приватного споживання сповільниться, однак буде значним під впливом збільшення реальних доходів домогосподарств – заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів з-за кордону. Також вагому підтримку економіці будуть надавати інвестиції в основний капітал, які продовжать зростати високими темпами, вважають в НБУ.

    Стримуючими факторами для економічного зростання були названі слабка економічна активність в світі і скорочення транзиту природного газу в Європу через будівництво обхідних газопроводів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми