Фінанси. Гроші. Валюта, Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Бюджет на 2020 рік: хто в сфері освіти стане багатшим

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: освіта

    У держбюджеті на 2020 рік заклали кошти на матеріально-технічну підтримку освітніх установ.

    2665_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Освіта – одна з небагатьох сфер, де в 2020 році істотно збільшується фінансування. У наступному році на освіту і науку в державному бюджеті передбачено на 14% більше коштів, ніж у нинішньому році, – 131,5 млрд грн замість 115,2 млрд.

    При цьому вперше вводиться кілька бюджетних статей, що пов'язані з матеріально-технічною підтримкою освітніх установ і матеріального становища учнів та працівників цієї сфери. Так, 250 млн вперше виділено Фонду розвитку вузів. Цей фонд планується створити спеціально для того, щоб в ньому акумулювалися кошти на ремонти в вищих навчальних закладах. Вперше за багато років в держбюджеті передбачено кошти для надання іпотечних кредитів педагогам, хоча сума, як для такої мети, досить скромна: всього 2 млн грн.

    Також вперше в держбюджеті закладаються кошти на пільгові кредити для студентів для оплати навчання у вузах: 36,85 млн грн.

    Але, мабуть, більше за всіх бюджет на 2020 рік повинен порадувати молодих вчителів. У законі вперше передбачена субвенція місцевим бюджетам "на поліпшення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників установ загальної середньої освіти" в розмірі 3,7 млрд грн. Ці гроші призначені для молодих вчителів – точніше, вчителів середніх шкіл зі стажем менше 10 років, щоб стимулювати їх залишатися в професії.

    У Міністерстві освіти і науки обіцяють, що в кінці наступного року всі молоді вчителі отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 1 січня 2020 року). Прожитковий мінімум становить 2027 грн, таким чином, педагоги зі стажем до 10 років отримають у 2020 році, крім зарплати, ще додатково 20 270 грн.

    Очікується, що в наступному році зростуть зарплати і у інших педпрацівників. Зокрема, в Міністерстві освіти і науки обіцяють нараховувати зарплати вчителям відповідно до реального кількістю учнів, а не за старими даними. Крім того, надбавка за престижність професії в кожному регіоні має зрости до 20% (зараз у деяких областях вона становить 5%). Очікується, що в середньому зарплата вчителів в 2020 році зросте на 9%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми