В Україні почали дешевшати депозити. Це пов'язано зі зниженням облікової ставки Нацбанку.
Про це розповів економіст Андрій Новак.
"Якщо ставка НБУ й далі падатиме, це відіб'ється як на депозитних, так і кредитних ставках. Однак великою мірою зміни залежать від нового голови НБУ та курсової політики, яку той запропонує", - пояснює економіст.
Наголошує, що депозити, хоч і під низькі відсотки, - це краще, ніж тримати гроші "під матрацом".
"У Європі, наприклад, банки беруть депозити під символічні відсотки, але й кредити видають під низькі проценти. Це дозволяє розвиватися економіці. Будь-які вільні кошти як населення, так і бізнес зберігає в банківській системі. Так можна хоча б частково компенсувати втрати від інфляції", - каже Новак.
За його словами, завжди є альтернатива депозитам. Ключове питання — це мета вкладання грошей.
"Якщо хочете нарощувати активи, то найкращі варіанти - депозити, підприємницька та інвестиційна діяльність. Якщо треба зберегти кошти, то найнадійніша форма - дорогоцінні метали, нерухомість. Але в останньому випадку треба мати більші фінансові ресурси", - говорить економіст.
Додає, що закордоном не тільки юридичні, а й фізичні особи мають можливість купувати цінні папери, облігації, акції.
"В Україні треба піднімати загальну фінансову культуру, щоб громадяни могли вільно користуватися облігаціями внутрішнього державного займу. Крім того, все залежить від можливостей, які надає законодавство", - каже Новак.