Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як коронавірус змінив ринок ритейлу

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: коронавірус, ритейл

    В результаті пандемії COVID-19 постраждали практично всі бізнес процеси, зокрема на ринках торговельної нерухомості в усьому світі та в країнах ЦСЄ-17.

    0876_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Урядові обмеження, введені відносно роботи торговельних центрів, пунктів обслуговування, закладів громадського харчування, розваг і дозвілля призвели до динамічного зростання продажів в е-комерції та змін в поведінці споживачів.

    За дослідженням компанії ЕVO, 107 млрд грн витратили українці на покупки в інтернеті у 2020 році. Сума онлайн-покупок за рік зросла на 41%.

    Це також сприяло зниженню відвідуваності торговельних центрів на 20-45% (залежно від країни), якщо порівнювати дані за середину 2020 року з відповідним періодом 2019 року.

    Згідно з дослідженням Colliers International ExCEEding Borders в сегменті торговельної нерухомості, можна виділити основні пункти:

    порівнюючи кризу, викликану COVID-19, з рецесією в результаті глобальної фінансової кризи в 2007-2008, в більшості випадків, сегмент торговельної нерухомості демонструє стабільне V-подібне відновлення;
    ринки праці в регіоні ЦСЄ, а також купівельна спроможність, схоже, на сьогодні в набагато кращій формі, ніж десять років тому;
    різке підвищення купівельної активності в онлайн фундаментально впливає на трансформацію ритейлу;
    у регіоні ЦСЄ частка онлайн-продажів варіюється від мінімальних показників у ряді країн до >18% в Чеській Республіці;
    згідно з даними на середину 2020 року, відвідуваність в ТЦ/ТРЦ знизилася на 20-45% в порівнянні з відповідним періодом 2019 року.
    Спостерігається різке зростання активності споживачів в електронній комерції, яка фундаментально впливає на трансформацію ритейлу, пов’язану з розвитком технологій і змінами в поведінці споживачів. Також значно збільшився відсоток людей старше 55 років, які тепер переходять від офлайн покупок в інтернет-магазини.

    Через численні обмеження постраждав сектор громадського харчування. Особлива категорія, в якій спостерігається значне зростання – це витрати на охорону здоров’я. Слово “термометр” в більшості країн з’являлося в Пошуку Google в 5-6 разів частіше, ніж рік тому.

    У країнах Центральної та Східної Європи в цьому році більшість показників електронної комерції виросли історично швидкими темпами, але при цьому більше 80% продажів як і раніше припадає на інші канали.

    Згідно з даними Euromonitor International, частка е-комерції в Україні в 2020 році складає 8% річних роздрібних продажів (+45% Р/Р).

    В результаті опитування ритейлерів експертами Colliers в травні 2020 року, більше 49% респондентів зізналися, що планують розвивати онлайн-канали продажів в найближчому майбутньому. З іншого боку, свою експансію прискорюють онлайн-ритейлери, посилюючи свою присутність офлайн.
    Найбільший з них – мережа Rozetka, яка станом на листопад 2020 року відкрила 5 флагманських магазинів (в середньому кожен магазин площею ~1500-3000 м²) і більше 70 пікап-точок.

    Rozetka отримала заявки від більш ніж 300 українських підприємств на співпрацю в якості пунктів прийому вантажів по всій країні. Оператор планує відкрити 1000 пунктів прийому по франшизі.

    Як стверджують у ЕVO, у 2021 році темпи зростання e-commerce частково збережуться і e-commerce зросте ще на третину. Цьому сприятимуть:

    поява безпечних способів онайн-оплати на маркетплейсах (приміром, Пром-оплата, оплата через Shafa, безпечна оплата на IZI тощо);
    здешевлення доставки (в т.ч акції безкоштовної доставки від маркетплейсів з логістами);
    швидкість і ріст якості обслуговування продавцями. Покупці стали більш вимогливими і продавці підлаштувалися: моментальна обробка замовлень, відправка сьогодні, просте повернення товарів вже стали звичними.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми