Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Brand Finance названо найдорожчі бренди світу

  • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: apple

    Apple повернулася на перше місце в рейтингу найдорожчих брендів світу вперше з 2016 року, обійшовши Amazon і Google, свідчать результати щорічного дослідження Brand Finance Global 500.

    3977_90_main_new_1544788947.jpg (59.98 Kb)

    Вартість бренду компанії в рейтингу за 2021 рік оцінюється в $ 263,4 млрд, що на 87% вище, ніж роком раніше. Зростання вартості бренду обумовлене успішною диверсифікацією бізнесу Apple Inc. з метою зниження його залежності від продажів iPhone — на їх частку в 2020 році припала половина виручки компанії в порівнянні з двома третинами виручки в 2015 році.

    «Політика диверсифікації призвела до розвитку цифрових сервісів Apple і послуг з передплати, в тому числі App Store, iCloud, Apple Podcasts, Apple Music, Apple TV і Apple Arcade. Лише за перший день нового року клієнти магазину додатків App Store витратили $ 540 млн на купівлю цифрових послуг», — йдеться в огляді Brand Finance.

    Друге і третє місце в рейтингу найдорожчих брендів світу 2021 року займають бренди інтернет-рітейлера Amazon.com Inc., вартість якого зросла на 15%, до $ 254,2 млрд, і Google ($ 191,2 млрд, +1%), що входить в Alphabet Inc.

    У десятку найдорожчих брендів світу також увійшли Microsoft ($ 140,4 млрд), Samsung ($ 102,6 млрд), Walmart ($ 93,19 млрд), Facebook ($ 81,48 млрд), ICBC ($ 72,8 млрд), Verizon ($ 68,9 млрд) і WeChat ($ 67,9 млрд).

    Важливість технологічних інновацій як рушійної сили вартості бренду найкраще демонструє випадок Tesla. Бренд виробника електромобілів подорожчав за рік на 158%, ставши найбільш швидкозростаючим в рейтингу Brand Finance Global 500, до $ 32 млрд.

    Друге місце за темпами зростання (+108%) зайняв бренд Alibaba.com, що подорожчав до $ 39,2 млрд. вартість брендів підрозділів Alibaba — Taobao і Tmall зросла відповідно на 44%, до $ 53,3 млрд і 60%, до $ 49,2 млрд.

    Традиційні рітейлери, що успішно впровадили технології в період пандемії, також показали хороші результати. Так, бренд Walmart подорожчав на 20%, до $ 93,2 млрд, вийшовши на шосте місце в рейтингу.

    Наслідки пандемії виявилися особливо відчутними для авіакомпаній і представників аерокосмічної галузі – на них припало шість з десяти брендів, що найбільш значно подешевшали, в рейтингу Brand Finance. Зокрема, вартість бренду Boeing впала на 40%, до $ 13,6 млрд, American Airlines — також на 40%, до $ 5,3 млрд, Airbus — на 36%, до $ 9,1 млрд.

    Американські і китайські компанії переважають в рейтингу Brand Finance Global 500 за 2021 рік, на їх частку припало дві третини сукупної вартості брендів.

    На першому місці за показником «сила бренду» — Китайська WeChat, яка цього року обійшла Ferrari.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми