Середній розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності від Фонду соціального страхування України становив 365,26 грн у розрахунку на день. У I кварталі 2021-го зростання середньоденної допомоги порівняно з аналогічним періодом минулого року становило 15,9%. У січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняних на суму понад 4 млрд грн, що на 1,4 млрд грн або 51,8% більше, ніж за цей же період 2020 року.
Про це повідомляє пресслужба ФССУ. З початку року обсяг надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду щомісяця не покриває потребу у видатках фонду за той же період. Так, у першому кварталі на рахунок надійшло 6,85 млрд грн, потреба у витратах за той же період без урахування заборгованості на початок 2021-го становила 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн – витрати на лікарняні, декретні та страхові виплати потерпілим на виробництві.
Істотне зростання потреби у видатках за листками непрацездатності спостерігається з осені 2020 року і пов'язане зі захворюванням українців на COVID-19, збільшенням потреби в догляді за хворими дітьми, ізоляцією контактних осіб, сезонним підвищенням захворюваності, а також випадками загострення хвороб через заборону здійснення планових госпіталізацій, відсутністю або меншим обсягом проходжень реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних установ.
Зазначимо, що сума виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної зарплати працівника. Вона обчислюється способом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 місяців) заробітної плати, на яку нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцстрахування, на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді без урахування днів, невідпрацьованих із поважних причин.
Раніше у ФССУ повідомили, що затримки з виплатами лікарняних виникають через те, що потреби у видатках перевищують темпи зростання доходів від частки єдиного соціального внеску.