У період пандемії коронавірусу, коли мільйони людей опинилися в самоізоляції і перейшли на віддалену роботу, в світовій економіці сталася масштабна трансформація.
В даний час багато компаній віддають перевагу новій «гібридній» формі праці – суміщення віддаленої і офісної роботи. Пандемія зробила центри міст не такими привабливими для співробітників.
Економісти підрахували, що перехід на «гібридну» роботу вдарить по економіці в центрах міст США, звідки, як показала практика, в період пандемії коронавірусу, коли велика кількість співробітників працювали віддалено, відбувся відтік людей. Там же скоротилися продажі в кафе, магазинах і перукарнях. Крім того, відсутність необхідності їздити в центр в період ізоляції спровокувала скорочення поїздок на громадському транспорті. Наприклад, на Манхеттені витрати на дозвілля впадуть принаймні на 13 відсотків.
Трансформація форми праці матиме болючі наслідки для багатьох міських підприємств. Економісти зауважують, що відбувається «перебудова», яка дозволить пожвавити малі міста і передмістя. Попит на нерухомість в «зелених» передмістях виріс.
«Дельта»-штамм коронавірусу швидко поширюється по всьому світу, в зв’язку з чим плани по поверненню співробітників в офіс часто відкладаються. Багато компаній хочуть поєднувати переваги віддаленої роботи з ефективністю офісних зустрічей. Google дозволить співробітникам провести два дні «там, де їм працюється найкраще». Компанія Lazard, що займається фінансовими консультаціями, слідує за цим прикладом. Компанія State Street зовсім закриє два своїх офіси на Манхеттені, віддаючи частковий пріоритет віддаленій роботі. Apple заявляла, що співробітники будуть працювати в офісі не менше трьох днів на тиждень.