Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як заробляти на криптовалюті

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: криптовалюта

    Найстрашніше при інвестуванні в криптовалюту – це ризик втратити всі свої гроші.

    1426_22.jpg (96.22 Kb)

    Про це розповів керуючий активами, інвестор, співзасновник компанії “Wotan” Михайло Рітчер під час конференції Жити на відсотки.

    Перед тим як вкладати гроші в цей ризиковий актив, треба навчитися розрізняти два важливі поняття:

    блокчейн – це децентралізована база даних, що складається з ланцюжка захешованих блоків, які пов’язані між собою. Тобто частина даних з попереднього блоку записана в наступному блоці;
    криптовалюта – внутрішньоблокчейнова валюта, яка використовується для підтвердження транзакцій всередині мережі.
    “Я завжди люблю наводити приклад кав’ярні. Припустімо, ми інвестуємо в неї певну суму грошей, купуємо обладнання і варимо каву, продаємо її. Блокчейн – це те ж саме, це платформа для створення певного продукту. Якщо ним користуються люди – він затребуваний і він стає потрібним. Оскільки це більше технологічна частина, то для того, щоб проводити транзакції всередині блокчейну, необхідно використовувати криптовалюту. Чим більше затребувана криптовалюта, тим вища її ринкова капіталізація і тим вона потрібніша”, — наводить приклад Рітчер.

    Як вибрати “крипту”? Щоб розібратися, в яку криптовалюту вкладати, потрібно її проаналізувати і відібрати криптопроекти. Експерт зазначає, що це дуже важливий момент: люди не інвестують в криптовалюту, вони інвестують в криптопроект – в той кінцевий продукт, який буде потрібен споживачу. І яким він буде користуватися. Тому важливо відібрати той проект, на якому можна заробити.

    Є дві стратегії, як відібрати успішний криптопроект, щоб заробити на “крипті”:

    індексна стратегія. Чим більше затребувана криптовалюта, тим більше в неї вкладають фіатних грошей, і тим вище зростає її капіталізація. Тобто якщо взяти топ-10 криптовалюта за ринковою капіталізацією, то вже можна почати заробляти.

    Для того щоб бажаючі інвестувати в цей актив не прогоріли зі своїми вкладеннями в “крипту”, експерт поділився таблицею, де можна прорахувати свій ризик-менеджмент. Завантажити її можна за посиланням.

    “Виходячи з очікувань, що загальний ринок криптовалют до 2025 року зросте в 5 разів, просто купивши топ-10 криптовалют, можна заробити грошей”, — заявив Рітчер.

    Також експерт радить оновлювати дані в таблиці 1 раз на тиждень (п’ятниця або понеділок). За його словами, це найбільш низькоризикова стратегія, яку тільки можна застосувати в криптовалюті;

    спекулятивна стратегія. Це короткострокова стратегія, згідно з якою інвестору треба відбирати криптовалюти. Ті, які з’явилися відносно недавно і тільки починають пробиватися на біржі.

    “Ми відбираємо ті криптовалюти, які поки що мають низьку ринкову капіталізацію, але з певним обсягом торгів і перспективою зростання. Важливо, щоб цією криптою торгували – з обсягом 10 млн або більше – і щоб за останній тиждень вони зросли в ціні хоча б на 5%. Також потрібно зазначити, що цей обсяг повинен йти на купівлю, а не на продаж. Далі працюємо по технічному аналізу і на ньому заробляємо”, – розповів експерт.

    Скільки вкладати? Криптовалюта є ризиковим активом, тому Рітчер каже, що не варто вкладати в нього більше 10% свого капіталу.

    “Якщо ваш загальний капітал 10 тис. доларів, то максимум 1 тис. доларів інвестуйте в цей актив. Якщо капітал 100 тис. – не більше 5-10 тис. доларів. Тому що вся криптовалюта має однакову тенденцію: якщо падає Bitcoin – падає Ethereum, падає все інше. Немає такої дискореляції, як в реальних активах, наприклад, що індекс S&P 500 зростає, а падає індекс облігації. Або навпаки. У “крипті” або все падає, або все зростає”, — констатує інвестор.

    Експерт також радить ставитися до всієї криптовалюти як до єдиного активу.

    “Якщо ви виділили 100% грошей на інвестування в криптовалюту, то візьміть половину на індексну стратегію, а половину – на спекулятивну. Тоді буде хороша прибутковість і ви будете спокійно спати, не думаючи про те, що “крипта” впала і ви втратили всі гроші”, — заявив він.

    Як розповів Рітчер в коментарі Finance.ua, в основному власниками “крипти” в Україні є представники IT-сфери. Тобто ті, хто так чи інакше пов’язаний з цією галуззю, віком 25-35 років і заробітною платою від 3 тис. доларів на місяць.

    “В середньому на “крипті” заробіток 50% річних, але є і окремі криптовалюти, де можна заробити 100-200% і більше. Але при цьому будь-яке вкладення в криптовалюту має ризик 100%, відтак це такий інструмент, де можна втратити все”, — запевняє інвестор.

    ТОП-3 помилки інвесторів-початківців у криптовалюту:

    все в одну “крипту”: новачки вподобали одну криптовалюту і всі гроші вкладають в неї;
    жага наживи: новачки бачать, як зросла криптовалюта, і думають, що вона і далі буде так зростати. За словами експерта, після зростання ціна зазвичай падає, тому що всі, хто хотів, вже купив раніше;
    не забирають прибуток. Новачки ставлять захмарні цілі – заробити понад те, що може дати актив. Потрібно забирати прибуток і шукати, де ще можна інвестувати, щоб отримати ще доходи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми