На Київщині затримали групу фальшивомонетників. Організатором виявився 43-річний ліванець, який облаштував у своєму будинку друкарню для друку підробленої валюти. Так, на кольоровому принтері спочатку виготовляли купюри номіналом 200 грн і $100, а після цього наносили металевим предметом відбиток портрета та захисні елементи.
"Під час контролю за скоєнням злочину правоохоронці провели 3 оперативні закупівлі підроблених грошей на загальну суму 45 тис. грн. 11 листопада під час спецоперації правоохоронці затримали одного з учасників злочинного угруповання після збуту підроблених коштів на суму 30 тис. грн", – повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.
У ході обшуків поліцейські вилучили:
120 купюр номіналом 200 грн та 16 купюр номіналом $100 з ознаками підробки;
19 аркушів паперу із зображеними малюнками, схожими на купюри номіналом $100;
металеві предмети з відбитками портретів;
2 принтери;
10 пляшок із спеціальними фарбами;
пристрої для відкриття автомобілів;
пристрій, схожий на сканер для банківських карток;
понад 300 банківських карток;
мобільні телефони.
Правоохоронні органи виявили та ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель, яка знаходилась у Черкасах. Вона була розміщена у спеціально обладнаному приміщенні з ультрафіолетовим освітленням.
У рамках кримінального провадження проведено 2 контрольні закупівлі наркотиків у фігурантів. Йдеться про 70 грамів каннабісу та 10 грамів амфетаміну.
В результаті обшуків знайдено рослини коноплі та спецпристрої, призначені для їх вирощування в домашніх умовах. А також суха подрібнена речовина рослинного походження.
Як не одержати фальшивку?
Щоб не виявити у себе фальшивку, потрібно купувати валюту у банках. Незважаючи на те, що підробки можуть потрапити навіть у касах банківських відділень, легальні фінансові установи залишаються найнадійнішим продавцем валюти.
Банки мають більше можливостей виявити несправжні гроші. Купуючи або знімаючи валютний депозит, кожну купюру варто уважно розглянути відразу на місці. Якщо є сумніви, – можна вимагати відправити купюру на експертизу в НБУ або замінити її на іншу.
Обов'язково треба перевіряти обмінники. У нашій країні є сотні нелегальних обмінників. Перед тим, як купувати долари в пункті обміну, спочатку рекомендується перевірити наявність ліцензії від центробанку.
Потрібно вимагати чеки. При купівлі валюти ви повинні видати чек. Якщо жодного документа, що підтверджує покупку, вам не дають, краще відмовитися від такої операції.