Наближається Чорна п'ятниця, а з нею і неймовірні знижки на будь-що – від побутової техніки та спортивного спорядження до кастомного одягу і брендової косметики. Ми точно не втратимо свого шансу отримати щось від Gucci або Armani за півціни, чи то туфлі, чи то парфум. Але оскільки зелені сертифікати мають не всі, традиційного шопінгу цього року не буде. Багато хто вийде на полювання за знижками в мережу.
Ви точно не потрапите у численні пастки, розставлені інтернет-шахраями, і знайдете покупку своєї мрії за півціни.
Правило 1. Уникати продавців "ноунейм"
Це означає, що з безлічі варіантів пошукової видачі Google віддавати перевагу слід або офіційному сайту виробника (приклад: lego.com для відомого конструктора), або відомому маркетплейсу (приклад: rozetka.com.ua), або авторизованому продавцю (приклад: asbis.ua для гаджетів Apple). На ринку парфумерії таких уповноважених лише кілька: Brocard.ua, Letu.ua (обидва належать мережі BROCARD), Bomond.ua, Aromateque.ua.
Більшість сайтів, які ми знаходимо в інтернеті, працюють за сірими схемами без будь-якої гарантії оригінальності та високої якості продукції. Тому за якісними покупками треба ходити до надійних магазинів.
Правило 2. Перевіряти торговий майданчик
Навіть якщо рекламне оголошення виглядає точнісінько як у "офіціала", воно може привести вас куди завгодно. Це, мабуть, найпоширеніший трюк – у гонитві за бажаним мало хто переводить погляд на командний рядок, де замість адреси формату "назва_компанії.ua" може світитись якась абракадабра під доменом сайтів-конструкторів (WIX, Tilda, Ukit, Hyperhost тощо) або взагалі безкоштовних плейсментів типу kiev.ua, in.ua, biz. Ідеальний варіант для сайту-одноденки, єдина мета якого – продати фейк та/або вивудити дані вашої кредитки. Не піддавайтеся на провокацію!
Якщо в рекламі розпродажу фігурує ім'я BROCARD, за посиланням ви повинні потрапити на сайт саме цієї мережі та знайти там офіційну інформацію про акцію, яка випала на вас із надр інтернету.
Правило 3. Вмикати здоровий глузд
Завжди хочеться продати дорожче, а купити дешевше. Це зрозуміло і нормально. Але все має межу, включаючи навіть дисконти до Чорної п'ятниці. Ну не може, скажімо, культовий парфум Shalimar або розкішна помада Tom Ford коштувати 15 доларів. Навіть якщо відняти з підсумкової суми реалізації витрати на логістику і зберігання, операційні витрати дистриб'ютора, гола собівартість перевищить "суперціну" у кілька разів. Уявіть, які кошти йдуть лише на розробку палітр і композицій, придбання якісних компонентів. Звичайно, авторизовані продавці теж проводять розпродажі, але навіть з урахуванням знижки на рівні 70% ні про які пару десятків доларів за продукцію топових брендів не йдеться.
А ось віддавати за безцінь товар, тим більше, якщо це beauty-продукти і парфумерія, може лише сумнівний продавець (див. Правило 1), який хоче якнайшвидше позбутися простроченого продукту чи фальсифікату.
Правило 4. Не вірити очам
Достатньо згадати відомий мем із замовленням одягу на китайських стоках: очікування vs реальність.
А якщо серйозно, то визначити оригінальність продукту – навіть тримаючи його в руках – часто не може навіть професіонал. Що вже казати про смачну картинку на екрані монітора. Під час покупки косметики і парфумерії у мережі не допоможуть ані досконале знання упаковки, ані онлайн-дешифратори кодів. По суті це угода-сюрприз. У більшості випадків – сюрприз вкрай неприємний. Якщо тяжієте до імпульсних покупок в інтернеті, пам'ятайте про Правила 1 (Уникати продавців "ноунейм") та 2 (Перевіряти торговий майданчик). Тоді емоції від зустрічі із бажаним придбанням будуть виключно позитивними.
Не годуйте шахраїв – купуйте косметику і парфумерію у магазинах мереж із репутацією – хоч офлайн, хоч онлайн. Якщо, наприклад, ви знаєте, що магазини BROCARD є практично у кожному великому ТРЦ вашого міста, то, купуючи на офіційному сайті цієї мережі, ви повністю захистите себе від шахраїв. По суті, перевірене місце придбання товару – єдина гарантія його справжності та якості.