Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Microsoft куплять скандальну компанію Blizzard

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Microsoft

    Технологічний гігант Microsoft придбає одного з найбільших виробників відеоігор, компанію Activision Blizzard. Угода стане рекордною і для ігрової індустрії, і для самого Microsoft – йдеться про $68,7 млрд. При цьому студія Blizzard як бренд знаходиться далеко не в кращому становищі: останніми роками її репутацію підмочили скандали через сексизм, погані умови роботи, масштабні звільнення і "злиті" очікування шанувальників відеоігор.

    0459_82d0dfc-.jpeg (.75 Kb)

    Про те, що Blizzard тепер стане частиною Microsoft, повідомив 18 січня профільний ресурс Variety. Угода буде закрита вже у 2023 фінансовому році, тобто до червня 2023 року. Вона зробить Microsoft третьою за величиною ігровою компанією у світі після Tencent та Sony (якщо дивитися за нинішніми доходами).

    У Microsoft цю покупку розглядають як інвестицію у розвиток ігор на ПК, мобільних пристроях та консолях. Крім того, в Microsoft згадали про "ігри для метавсесвіту", що не може не нагадати про амбітні плани іншого техногіганта – Meta (колишній Facebook).

    "Ігри – вже сьогодні найдинамічніша і захоплююча категорія розваг на всіх платформах. Вони відіграватимуть ключову роль і у розвитку платформ метавсесвіту", – цитує The Guardian головного виконавчого директора Microsoft Сатью Наделлу.

    Що не так з Blizzard?

    Лінійка ігор від Blizzard включає легендарні франшизи Call of Duty, Warcraft, Diablo та Overwatch. Але останніми роками над компанією згустилися хмари.

    Так, Blizzard зіткнулася з тиском громадськості через звинувачення у сексуальних домаганнях та ґендерну дискримінацію. Докази цих звинувачень протягом двох років збирав Департамент справедливого найму та житлового будівництва Каліфорнії.

    У результаті розслідування з'ясувалося, що у Blizzard процвітала культура "студентського братства". Так називають атмосферу в якій білі чоловіки вважають себе кращими за інших. Відповідно, від такого становища страждали співробітники інших рас та жінки.

    Жінки рідше отримували просування по службі, їм менше платили за ту ж роботу, аніж чоловікам, і частіше звільняли. Blizzard також відмовляла жінкам у підвищенні зарплати через те, що вони можуть завагітніти. А співробітники-чоловіки могли дозволити собі домагання та жарти про зґвалтування.

    Інша проблема співробітників – низькі зарплати, погані умови праці та масові звільнення. Наприклад, у 2019-му роботи практично одночасно втратили близько 800 осіб, переважно ті, хто займався кіберспортом та зв'язками з громадськістю. А незабаром після цього Blizzard оголосила про набір менеджерів замість тих, кого розпустили.

    Blizzard почала втрачати ключових співробітників приблизно з 2016 року. Першою гучною подією став відхід Кріса Метцена, одного з авторів Warcraft, Diablo і StarCraft. У 2018 році пішов співзасновник та президент компанії Майкл Морхейм. Вже у 2021-му команду полишив Джефф Каплан, який фактично уособлював Overwatch.

    Лише від липня-2021 Blizzard звільнила понад 30 співробітників та покарала ще 40 співробітників через звинувачення у сексуальних домаганнях та інших неправомірних діях у компанії. У листопаді співробітники студії влаштували страйк, а акціонери закликали генерального директора Боббі Котика піти у відставку.

    Втім, геймери розчарувалися в компанії ще раніше. Ще у 2013 році творці одного з найпопулярніших проектів Warcraft залишили студію. Цей момент можна вважати кінцем епохи однокористувацьких ігор, чия спадщина досі живить проекти студії.

    Відтоді основним товаром Blizzard стали ігри-сервіси, що приносять стабільніший прибуток. Зміна політики призвела до скасування другого доповнення до Diablo III, припинення підтримки StarCraft 2 та закриття проекту Ares.

    У 2018 році в Blizzard натякали на сенсаційний анонс Diablo. Фанати цієї серії ігор чекали на вихід Diablo 4, але натомість з'явилася мобільна гра. Ще один гучний анонс – Warcraft III: Reforged. Шанувальники розраховували, що оновлення відновить репутацію студії, але реліз виявився провальним. Оригінал вісімнадцятирічної давності майже у всьому перевершував свою оновлену версію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми