Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чому гривня дешевшає - думка Нацбанку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    Ослаблення гривні на початку 2022 року спровоковано кількома вагомими факторами.

    2894_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Головні причини девальвації гривні назвав директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін під час круглого столу «Яким буде 2022 рік на валютному ринку», проведеного «Фінансовим клубом».

    «Минулого року курс переважно ревальвував і волатильність була дуже низькою. І, мабуть, всі до цього звикли, тому останні події бентежать широкий загал. Основна причина (девальвації. – Ред.) зараз – це геополітика, це нагнітання напруженості на наших кордонах з боку нашого північного сусіда», – заявив Лупін.

    Інша вагома причина – значні бюджетні витрати в другій половині грудня. «Другий фактор менш значимий, але він теж є – це сезонний сплеск попиту на іноземну валюту, пов’язаний із зростанням в грудні минулого року бюджетних виплат. Тоді Мінфін витратив 76 млрд грн», – зазначив він.

    Посилення попиту на валюту вже змусило НБУ її продавати з резервів. «Ми продали з початку січня більше $880 млн. Резерви залишаються на рівні більше $30 млрд. Це неприємно, але це не є щось екстраординарне. В 2020 році в березні ми продали більше $2 млрд, коли у нас був перший локдаун і почалась ковідна історія. І курс тоді девальвував більш як на 4 гривні», – нагадав Олексій Лупін.

    При цьому на річному інтервалі поточна девальвація не є «катастрофою». «Те, що зараз відбувається на валютному ринку, – це неприємно, але це не катастрофа. Ми почали минулий 2021 рік з курсом 28,3 грн/$. З ранку (25-го. –- Ред.) курс на міжбанку був 28,6 грн/$. Тобто зараз ми всього лише на 30 копійок вищі, ніж були в січні минулого року», – сказав Олексій Лупін.

    Банкіри назвали ще декілька факторів прискорення девальвації. Для міжнародних інвесторів заворушення в Казахстані стали тригером для продажу активів всіх країн «третього світу». «Нерезиденти почали більш активно виходити, – зазначив начальник управління казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко. – Останнім часом ще активно помічений «Нафтогаз» з купівлею. Ми усі знаємо ситуацію із газом у нас в країні. Гроші від транзиту поступово зменшуються, і вони виходять на ринок нетто-покупцями».

    «Що стосується масового сегменту, то останній тиждень спостерігається нетто-попит на іноземну валюту. Це очевидно, чому так відбувається, проте я можу запевнити, що в банківській системі ситуація з депозитами абсолютно спокійна, – сказав начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов. – Частина клієнтів реагує на цю ситуацію, просто перекладаючи частину поточних коштів з гривні у валюту через зручні мобільні застосунки».

    Олексій Лупін зазначив, що потрібно вивчати, «чи це відтік депозитів, чи сезонне явище». «Ми теж дивимося на ці цифри, але поки що не бачимо таких загроз», – сказав представник НБУ.

    Посилений попит на валюту спровокований зростанням негативних очікувань. «З листопада, коли у нас був курс на рівні 26 грн/$, виросли практично на 10%. Це відчутно для людей, які бачать це в достатньо короткий проміжок часу», – пояснив Юрій Гриненко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми