Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як краще розплачуватися за кордоном

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гроші

    Через війну в Україні різко зросла кількість біженців за кордон. Як там оплатити покупку продуктів, ліків, одягу, найнеобхіднішого? Експерти дали кілька корисних рекомендацій.

    2824_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Не поспішайте знімати готівкову гривню
    Насамперед, не поспішайте в Україні знімати з картки готівкову гривню. За кордоном із нею будуть проблеми: поміняти її на місцеву валюту ви якщо й зможете, то за дуже невигідним курсом. Туди вивозити її немає сенсу, хіба що у вас зовсім немає інших накопичень.
    А ось банківські картки стануть у нагоді. Банки почали масово відкривати свої картки для оплати за кордоном. Наприклад, ПриватБанк відкрив усі свої картки для можливості оплати за кордоном, так само зробила і більшість інших банків.
    Банки встановлюють для своїх карток спеціальні курси з карткових операцій. Тобто ви можете розрахуватися в магазинах, на АЗС, в інших місцях саме карткою. Це набагато вигідніше, ніж намагатись там поміняти готівкову гривню на місцеву валюту. Готівкова гривня там зараз котується дуже низько.
    Чи варто знімати там готівку? Експерти стверджують, що не варто. При оплаті картками на платіжних терміналах (у магазинах, АЗС, інших місцях) банки не беруть комісію, а під час зняття готівки у банкоматах — беруть. Особливо це стосується кредитних карток: якщо зняття буде за рахунок кредитного ліміту, то додаткові витрати будуть відчутними. Та й нема чого це робити, за кордоном картки приймають скрізь.
    Краще запастись картками різних банків
    Візьміть із собою всі картки, які у вас є. І постарайтеся поступово розподілити між ними кошти. Якщо якась картка не працюватиме, можете розплатитися іншою. Пам’ятайте: за кордоном перевипустити пластикову картку не вдасться.
    Телефон із NFC — «наше все»
    В ідеалі, звичайно, розплачуватися за допомогою технології Google Pay або Apple Pay, наприклад телефоном з підтримкою NFC. У цьому випадку можна відкрити віртуальну картку того чи іншого банку та перегнати на неї кошти для розрахунків. Пластикова картка може вийти з ладу, зрештою, в метушні її можна загубити. У цьому плані віртуальні картки та Google/Apple Pay — надійніше.
    Економте готівку
    Якщо у вас є з собою і готівкова валюта (долари, євро, злоті тощо) та банківські картки, спершу витрачайте те, що ви маєте на карткових рахунках. Готівку залиште як резерв.

    Причому якщо якісь банки залишили доступними кредитні кошти, витрачайте саме їх. Свої ви завжди встигнете витратити. Українські банки масово подовжили кредитні канікули на 1-2 та більше місяців, ви встигнете повернутися додому та віддати банку борги.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми