Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українців закликали не зберігати готівку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: готівка, гроші

    Під час війни безпечніше не мати із собою готівкових грошей.

    5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Фінансове життя українців за кордоном: нова реальність», проведеного «Фінансовим клубом».
    «Якщо людина вивозить велику суму валюти за кордон, до неї можуть також виникнути питання вже в іноземному банку, доведеться пояснювати, звідки в тебе ті гроші. Фінмон працює і там, тому дійсно краще покласти ці гроші на рахунок в українському банку. Можливо, навіть в тому самому, де ви їх знімали. А потім вже перевести на картку», — каже директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін.

    Його підтримують банкіри. «Простіше покласти гроші та виїхати з карткою, ніж на кордоні розповідати, звідки в тебе така сума. І готівка у великих обсягах — це небезпечно. Багато несподіванок вас можуть спіткати на шляху до кордону. Навіть картки варто ховати. Якщо в людини є смартфон, то найкращий кейс — це токенізувати картку і прив’язати її до Apple Pay чи Google Pay і надалі користуватися смартфоном», — розповів радник заступника голови правління з роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Коваль.

    Способів переведення коштів за кордон існує набагато більше, але основних два — картки і готівка.
    По готівці існують вимоги декларування коштів:
    до 10 тис. євро на одну особу не треба декларувати, вище — треба.
    «І банки в Україні з цим допомагають клієнтам», — каже заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.
    Він каже, що більшість клієнтів мислять наступним чином: мені потрібна готівкова іноземна валюта, щоб її покласти на картку і за кордоном розраховуватися. «Цього не потрібно робити. Ми рекомендуємо кошти в гривні класти на свої картки і далі цими грошима користуватися вільно, тому що конвертація відбувається без проблем при розрахунках — на рівні платіжних систем. Курс обміну кращий, ніж люди міняють на чорному ринку України, тому що банки офіційно валюту не продають. І клієнти мають абсолютні переваги, які вони можуть отримати, користуючись картками», — сказав банкір.
    За його словами, зараз немає системних скарг клієнтів на розрахунки або зняття коштів з гривневих карток за кордоном. «Наша рекомендація клієнтам — не хвилюватися і використовувати гривневі картки», — запевнив Артур Муравицький.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми