Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Під час війни активізувалися нові схеми шахрайства

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: шахрайство

    З початком війни шахраї не лише не припинили спроб ошукати українців, а навпаки, ще більше активізувалися.

    4681_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Вони вміло маніпулюють, роблячи акцент на емоціях жалю та страху, користуються скрутним становищем своїх жертв.

    У НБУ назвали чотири найпоширеніших види шахрайства, які з’явилися саме під час війни.

    Основні «схеми» аферистів

    Фейкові оголошення про оренду житла або евакуацію. Шахраї пропонують в оренду переселенцям житло в безпечних регіонах або перевезення з гарячих точок у безпечні місця. Просять внести передоплату на картку, а після отримання коштів зникають.
    Фейкові SMS-розсилки про грошову допомогу в межах єПідтримки. Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: «Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu...» і далі йде посилання (за ним не можна переходити!).

    Фейковий збір коштів на допомогу. Шахраї роблять фейкові оголошення про збір грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії, використовуючи фото з інтернету. Або ж створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де буцімто можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Також зламують сторінки в соцмережах і від імені власників збирають кошти на амуніцію наче у зв’язку з відбуттям на фронт.

    Фейкові оголошення про продаж військової амуніції. Шахраї розміщують в інтернеті оголошення щодо продажу бронежилетів та інших товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають. Або ж, що ще гірше, продають браковані бронежилети, які не захищають бійців від куль.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів? Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів?
Щосекунди у світі здійснюється близько 232 кібератак, і кожна з них може стати фатальною для вашого бізнесу. Витік персональних даних клієнтів —...
Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні? Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні?
Світ стикається з глобальними викликами — від екологічних криз до соціальних нерівностей — бізнес вже не може залишатися осторонь. Наша країна пережив...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми