Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки грошей витрачають українці за кордоном

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство, фінанси

    У квітні українці, що виїхали за кордон через війну з росією, витратили там близько $2 млрд, розраховуючись або знімаючи готівку з карток українських банків.

    4468_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Про це, з посиланням на дані Нацбанку, Forbes розповів представник України у Світовому банку Роман Качур.
    Пресслужба НБУ підтвердила ці цифри. 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд — це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки.
    Найбільше коштів, розраховуючись картками, наші громадяни витрачали на:
    17% — оплату в продуктових магазинах/супермаркетах;
    11% — купівлю непродовольчих товарів;
    8% — оплату готелів;
    5% — операції на АЗС;
    4% — розрахунки у закладах харчування.
    Окремо від цих даних Forbes порахував, скільки українці витрачають на послуги мобільного звʼязку.
    Якщо порівняти з тогорічною статистику закордонних витрат, то можна побачити 3—4-кратне зростання. «У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою», — коментує фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
    За даними міністерки соціальної політики Марини Лазебної, понад 5 млн українців з початку війни виїхали за межі країни. З них 4,5 млн — до країн-сусідів, у тому числі понад 2 млн — до Польщі. Наприкінці квітня Forbes, використовуючи дані мобільних операторів, проводив розрахунки, де і скільки українців проживає. Вийшло, що найбільші країни-реципієнти — Польща, де проживає понад 1 млн українців, Чехія і Німеччина — 350 000 і 300 000 відповідно.

    Переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС. «Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць», — порахував Качур.
    Нацбанк рахує інакше: вони беруть дані управління Верховного комісара ООН у справах біженців, згідно з якими з України виїхали 6,4 млн людей.
    Тож кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.
    Куди переїхали більш заможні українці, а в яких країнах оселились наші співвітчизники з низькими доходами? Національний банк не надав даних щодо витрат українців у географічному розрізі. Forbes надав дані роздрібних українських банків — ПриватБанку та monobank.

    Всі українці, що виїхали в ЄС, з початку війни витратили зі своїх платіжних карток у торгових мережах близько $1,5 млрд, повідомила пресслужба ПриватБанку. Загальний обсяг безготівкових оплат у мережі ПриватБанку за березень—квітень становить приблизно $2,3 млрд.
    У monobank за березень—квітень наземні торгові операції клієнтів за кордоном становили $159 млн, а в Україні за цей самий період — близько $571 млн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми