В Україні під час воєнного стану діють обмеження на проведення операцій із іноземною валютою. Зокрема діють ліміти на її зняття з рахунків – причому як усередині країни, так і за кордоном.
Такі правила потрібні, щоб перешкоджати відтоку коштів із України. Обмеження прописано на сайті Національного банку України (НБУ).
Зняття валюти в Україні
Зняти кошти з валютного рахунку можна як у гривні, так і у валюті рахунку. Тобто з доларової картки клієнт банку може перевести в готівку долари, а з євро – євро. Діють такі ліміти:
у гривні – 100 тис. грн на день;
у валюті з рахунку – в еквіваленті 100 тис. грн на день.
Так, наприклад, із доларового рахунку можна зняти у касі банку близько 3,4 тис. дол. на день. Комісія в лімітах не враховується.
Зняття валюти за кордоном
Оскільки банкомати та каси банків за межами України видають не гривню, а іноземну валюту, обмеження відрізняються. Вони покликані запобігти виведенню капіталу. Ліміти такі:
до 100 тис. грн в еквіваленті на день – на зняття валюти за кордоном з рахунків в іноземній валюті;
до 100 тис. грн на місяць – на зняття валюти з гривневих рахунків.
Продаж іноземної валюти
Якихось обмежень на продаж іноземної валюти за гривню (готівкову та безготівкову) відсутні. Водночас, обмін доларів на євро і навпаки можливий тільки в безготівковій формі. Продати іноземну валюту можна у відкритих відділеннях банків, операторів поштового зв'язку, в обмінниках та через онлайн-банкінг
Купівля іноземної валюти
З 14 квітня українцям дозволено купувати готівкову іноземну валюту. Купівля безготівкової валюти заборонена.
Чи можна відкрити валютну картку?
НБУ не встановлював обмежень на випуск валютних карток. У більшості банків можна отримати віртуальну картку, якою можна розраховуватися за допомогою платіжних програм Apple Pay або Google Pay.