Через війну і валютні обмеження Україна може залишитись без закордонного вина, яке домінує на українському ринку. Частка імпорту становить 69%.
Чи скористаються цим шансом українські винороби, розбиралося Forbes.
На думку керівника департаменту алкоголю мережі Wine Time Юрій Саченко, навряд.
"Виробництво вина не можливо різко збільшити, як це можуть зробити виробники пива. Треба десь взяти сировину, а нові виноградники дають нормальний врожай на четвертий-пʼятий рік після посадки", – каже він.
До того ж у деяких вітчизняних виробників знищенні склади з готовою продукцію.
"Ми втратили 32 тис. пляшок вина на знищеному складі в Гостомелі (Київщина. - Gazeta.ua). Упродовж місяця-півтора буде продана остання пляшка нашого вина", – прогнозує керівний менеджер виноробні "Князь Трубецький" з Херсонської області Андрій Стрілець.
Інші виробники відчувають дефіцит пляшок та корок.
"Гостомельський склозавод знищено. Тепер пляшки треба імпортувати, як і корки, що зараз дорого і складно логістично", – каже співвласник виноробні "Колоніст" Іван Плачков.
Без дешевого імпорту в довгостроковій перспективі українські виробники змогли б збільшити свою присутність на полицях магазинів, впевнена виконавчий директор винзаводу "Бейкуш" Світлана Цибак.
"Ми вже фіксуємо збільшення запитів від торгових мереж на українське вино. Мережа "Сільпо" заявила, що планує розширювати у себе лінійку українських вин", - говорить вона.
Співвласниця мережі барів Like a local's wine bar Євгенія Ніколайчук, навпаки, не очікує суттєвих змін. Головна причина – висока вартість якісного українського вина, яка буде ще зростати.
"Доведеться купувати дорожчі імпортні пляшки", – каже вона. Єдиний вихід для українського вина – це експорт, вважає вона.