Російський уряд працює над тим, щоб відмовитись від SWIFT – міжнародної системи передачі фінансових повідомлень. Після повномасштабного вторгнення країни-терориста в Україну кілька банків із РФ було відключено від системи.
"Зі SWIFT дуже просто: ми зробимо так, що в ньому потреби не буде. Вже я про це сказав, це насправді ключове наразі завдання. Ми концентруємося на тому, щоб зробити максимально комфортною зовнішню економічну діяльність", – цитують помічника диктатора Володимира Путіна з економічних питань Максима Орєшкіна російські ЗМІ.
Він також додав, що наступного тижня влада країни-агресора зустрінеться з партнерами з Туреччини, щоб обговорити, "як налаштовувати платежі". Також Орєшкін повідомив, що з китайськими партнерами обговорюються "і інші інноваційні ідеї, які можуть кардинально змінити ситуацію".
Після початку повномасштабної війни в Україні у лютому від SWIFT відключили кілька російських банків. Йдеться про Сбербанк, ВТБ, Россельхозбанк, а також банки "Открытие" та "Россия".
Крім того, у липні "Тінькофф" призупинив здійснення вихідних SWIFT-переказів у всіх валютах. У свою чергу Газпромбанк підвищив комісію за перекази, а Райффайзенбанк також попередив, що такі перекази можуть довго оброблятися.
SWIFT – міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. До неї підключено понад 11 тис. найбільших організацій майже у всіх державах світу. Це не платіжна система, як VISA або MasterCard, а зручний і дешевий інтерфейс інформаційного супроводу міжбанківських платежів.
По суті, це найбільша система передачі даних, яка дозволяє здійснювати фінансування в максимально короткі терміни. Тож якщо країну відключають від SWIFT, її зовнішньоекономічні операції опиняються під загрозою.