Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо зміни в дербджеті-2022 через війну

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: війна, держбюджет

  За 9 місяців 2022 року витрати бюджету перевищили торішні показники за більшістю статей — окрім освіти, економічної діяльності та обслуговування зовнішнього боргу. Опендатабот проаналізував, як розподіляються видатки бюджету у поточному році та що змінилося у порівнянні з періодом до великого вторгнення.

  70_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

  Куди витрачали гроші з держбюджету
  Витрати бюджету України склали 1944,4 млрд грн за 9 місяців поточного року. Це на 65% більше, ніж за відповідний період минулого року. Для порівняння, у бюджеті на цей рік, який ухвалили у грудні 2021-го, видатки становили 1,5 трлн грн.
  Якщо у 2021 році найбільша доля витрат — 22% — припадала на соціальний захист, то наразі очікувано найбільше «з’їдає» оборона — 36% від загального обсягу витрат.

  У порівнянні з відповідним періодом торік оборонна стаття витрат зросла майже у 9 разів: з 79,8 млрд грн торік до 700,6 млрд грн у поточному році. Лише за місяць — у вересні до серпня — видатки на оборону зросли майже вдвічі.

  Зросли й витрати на громадський порядок, безпеку та судову владу — 281 млрд грн. Це у 2,5 рази більше, аніж торік — 115,5 млрд грн.
  Майже на третину — до 331,3 млрд грн — збільшилися витрати на соціальний захист та соціальне забезпечення. Це близько 17% від усіх бюджетних коштів.
  Невеликий приріст припав на охорону здоров’я — +13%.
  Під чи не найбільше скорочення підпали видатки на економічну діяльність: з 147,2 млрд грн до 69,5 млрд грн. Також на 7% зменшилось фінансування освіти: з 214,2 млрд грн до 199,9 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми