Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Заборонять розраховуватися грошима за цигарки та алкоголь

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: цигарки, алкоголь, готівка

  В рамках податкової реформи, яку розробляють представники влади, українцям можуть заборонити платити готівкою за бензин, алкоголь та сигарети. УНІАН намагався за допомогою експертів розібратися, чи не призведе це до суттєвого подорожчання таких товарів і як це буде працювати в умовах відключень світла.

  2225_96461.jpg (67.65 Kb)

  Останні декілька днів в суспільстві почалося обговорення інформації від заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, що в Україні можуть заборонити купувати цигарки, алкогольні напої та бензин за готівкові кошти. Тобто, іншими словами, дозволити купувати такі товари лише за допомогою банківських карток.

  Основна мета такого кроку – встановити більш жорсткий державний контроль за підакцизними товарами та перекрити кисень ділкам, які активно заробляли на тому, що продавали неякісну продукцію українцям та не сплачували податків до державного бюджету.

  Пересічних громадян та представників бізнесу, зрозуміло, хвилює, яким чином і якими конкретними кроками чиновники планують її досягти та чи не призведуть ці новації до того, що підакцизні вироби в країні суттєво подорожчають? І як громадяни зможуть придбати ці товари в умовах постійних відключень світла та зв’язку, коли розрахуватися банківською карткою дуже важко або її взагалі не приймають?

  Зміни у оподаткуванні підакцизних товарів
  Провокування зростання цін
  Обмеження прав громадян
  Більше прозорості та суспільного діалогу

  Для того, щоб у всьому цьому розібратися, варто почати з самого початку. Справа в тому, що посилення уваги до підакцизних товарів не є лише однією ціллю. Насправді ж українська влада мріє провести велику податкову реформу, яка не обмежується акцизами і може зачепити як громадян, так і малий, середній та великий бізнес.

  Достовірно ще не відомо, які саме зміни розробляються владою, оскільки не опубліковано жодного офіційного концепту запропонованих новацій і розрахунків: як це все вплине на доходи державного бюджету, який в умовах продовження руйнівної війни проти нашої держави знаходиться в глибокому дефіциті.

  Однак час від часу в медійному просторі поширюється інформація про окремі елементи майбутньої податкової реформи. Так, в середині 2022 року, заступник голови Офісу президента Шурма анонсував суттєве зменшення базових податків в Україні.

  А саме: податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб пропонується знизити з 18-ти до 10-ти відсотків. ПДВ – 10 відсотків замість 20-ти. Оновлена концепція податкової реформи отримала назву "10-10-10" – за ставками основних податків.

  Попри привабливість таких перспектив, довкола нарису реформи спалахнула запекла дискусія. І основна критика тоді полягала у тому, що ініціатори новацій не показали компенсатори зменшення ставок оподаткування для громадян та бізнесу. І всім було цікаво: хто заплатить за те, що держбюджет може суттєво недоотримати внаслідок зменшення податків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми