Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Гроші за пошкоджене війною майно отримати буде неможливо

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: компенсація, майно

    Народні депутати ухвалили в цілому закон, який створює державний реєстр пошкодженого та зруйнованого війною майна, а також встановлює порядок компенсації за нього від держави. "За" проголосували 275 нардепів. При цьому гроші за пошкоджене майно отримати буде практично неможливо – замість них надаватимуться, зокрема, житлові сертифікати або оплата ремонтних робіт.

    7026_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. При цьому документ він охарактеризував як "дуже спірний".

    За що можна буде отримати компенсацію

    Згідно з ухваленим законом, діятиме він протягом трьох років після припинення або скасування воєнного стану "на території, де такий об'єкт знаходиться (знаходився)". Компенсації ж надаватимуться виключно за майно, пошкоджене/зруйноване з 24 лютого 2022 року

    "Закон не поширюватиметься на об'єкти, які на дату запровадження воєнного стану були на тимчасово окупованій території", – зазначив Железняк.

    Саму ж компенсацію пропонують надавати виключно за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість. Зокрема:

    квартири;
    інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках);
    будинки садибного типу;
    садові та дачні будинки;
    об'єкти будівництва, в яких побудовано опорні та зовнішні конструкції.
    Хто може розраховувати на компенсацію

    Право на компенсацію отримають фізичні особи-громадяни України, які є власниками майна. Водночас низка осіб розраховувати на неї не зможе. Зокрема:

    із санкційних списків;
    із судимістю за скоєння злочинів проти основ національної безпеки;
    їхні спадкоємці.
    Грошей не дадуть

    Водночас, зазначає Железняк, гроші за пошкоджене майно отримати буде неможливо. У таких випадках компенсацію буде надано виключно через будівельні роботи "та/або надання будівельних матеріалів для них".

    "Власники знищених квартир та інших житлових приміщень одержать житловий сертифікат — документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми", – пояснив нардеп.

    А ось власники приватних будинків, наголосив він, розраховувати на грошову компенсацію можуть. У них буде вибір:

    отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку;
    гроші, "які перераховуватимуть на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва".
    Яким буде розмір компенсації

    Граничний розмір компенсації – і грошової, і житлового сертифіката – не встановлено. Як не встановлено і обмеження щодо:

    місцезнаходження;
    типу;
    площі нового житла, будівництво якого буде профінансовано через сертифікат.
    "Якщо вартість житла буде нижчою за суму, зазначену в сертифікаті, недоотриману частину компенсації платитимуть одержувачу тільки за рахунок коштів, отриманих від РФ для відшкодування збитків", – розповів Желєзняк.

    Коли можна буде подавати заяву

    Використовувати сертифікат можна протягом 5 років з дня видачі. Відчужувати протягом 5 років, крім спадкування, заборонено.

    "Строк подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно збільшили до другого читання — її можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення. До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення", – зазначив нардеп.

    Розглядатимуть заяви та прийматимуть рішення спеціальні комісії Вони будуть створюватися:

    виконавчими органами місцевих рад;
    військовими чи військово-цивільними адміністраціями населених пунктів.
    Звідки візьмуть гроші

    Як зазначив Железняк, джерелами фінансування компенсації за пошкоджене та знищене майно будуть кошти державного та місцевих бюджетів. А крім того:

    кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;
    міжнародна технічна та/або зворотна або безповоротна фінансова допомога;
    репарації чи інші стягнення з РФ;
    "інші джерела, не заборонені законодавством України, в тому числі місцеві фонди, створені з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об’єктів нерухомого майна".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми