У вересні 2021 року Національний банк відкрив проєкт «Е-гривня». Він має на меті впровадити в Україні цифрову форму гривні. Ключовим її призначенням буде ефективне виконання всіх функцій грошей, доповнюючи готівкову та безготівкові форми.
Про це пише 24 канал.
Передбачається, що цифрова гривня допоможе подальшій цифровізації економіки України та сприятиме еволюції платіжної інфраструктури.
Цифрові гроші виконуватимуть ті самі функції, що й звичайні гривні, а завдяки блокчейну транзакції стануть прозорими, що допоможе боротися з корупцією та незаконним відмиванням коштів. Тобто однією із цілей впровадження цифрової гривні є економічна безпека держава.
Василь Матій, приватний інвестор, керуючий активами, розповів, що ключовим у введенні цифрової гривні є те, що вона може збільшити рівень інклюзії фінансових послуг.
«По-перше, така гривня буде доступною тим верствам населення, які живуть у віддалених регіонах, де не має відділень банків. Це дозволить отримувати різноманітні фінансові послуги. По-друге, цифрова гривня може зменшити кількість фізичної гривні, що дозволить зекономити кошти на емісії, переведенні, створення нових банкнот тощо. По-третє, транзакції цифрової гривні можуть стати більш ефективними, швидкими й дешевшими, ніж традиційні банківські», — каже Матій.