Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Масштабна шахрайська схема: пропало 15 млн грн із карток українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї, картки

    В Україні викрили масштабну шахрайську схему. Мережа із 56 осіб діяла у 20 областях країни. Шахраї вкрали щонайменше 15 млн грн із карток більш ніж 10 тисяч українців.

    0355_motorola_frontier.jpg (25.35 Kb)

    Діяльність шахраїв припинена, обшуки пройшли місцями проживання підозрюваних у всіх 20 регіонах, де працювала схема. У спецоперації взяли участь понад 500 правоохоронців, повідомляє прес-служба Нацполіції (відео обшуків – нижче на цій сторінці).

    У ході обшуків було вилучено мобільні телефони, комп'ютерну техніку, банківські картки. Готуються матеріали для оголошення підозри зловмисникам.

    "За попередніми даними, від протиправної діяльності постраждали понад 10 тисяч громадян. Наразі відомо, що фігуранти привласнили 15 млн грн, проте остаточну суму збитків буде встановлено в ході розслідування", – повідомили в Нацполіції.

    Як працювала схема

    Зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки українців. Для виманювання інформації використовували різні приводи – від пропозицій грошових виплат до продажу товарів (переважно побутової техніки).

    Потенційні жертви також шукали на онлайн-майданчиках для торгівлі. Зокрема, аферисти видавали себе за покупців товарів "з рук". Після цього у листуванні з продавцем вони просили перенести спілкування у сторонні месенджери, де вже надсилали фішингові посилання. Після переходу за такими лінками продавцю пропонувалося запровадити дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар.

    У кожному випадку після того, як потерпілий запроваджував свої дані, інформація ставала відома шахраям. Надалі аферисти виводили гроші на підконтрольні рахунки.

    Шахраї організовувалися до локальних груп за допомогою закритих тематичних каналів та форумів. Усього "працювало" 11 таких груп. Мережа постійно розширювалася. Адміністратори груп запрошували охочих на "підробіток". Такі "співробітники" мали створювати та розсилати посилання, дуже схожі на посилання офіційних ресурсів.

    Як не стати жертвою

    У Кіберполіції рекомендують українцям не переходити за підозрілими посиланнями. Якщо це необхідно, потрібно ретельно перевірити адресу посилання – будь-які відмінності в URL можуть свідчити про те, що користувач опинився на фішинговому ресурсі.

    "Рекомендуємо ніколи не вказувати конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, на підозрілих сайтах. Продаючи або купуючи товари на платформах оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходьте в сторонні месенджери: там шахраї можуть надсилати фішингові посилання", – рекомендують правоохоронці.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми