Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці масово потрапляють в реєстр боржників

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: борги

    Останнім часом відбулося дві важливі зміни: Уряд дозволив блокування боргів до 100 тисяч грн на рахунку боржника, а приватні виконавці отримали можливість надсилати електронні платіжні інструкції/списання на виконання до банку.

    6160_0_main_new_15234042.jpg (46.73 Kb)

    Опендатабот з’ясував, як змінилась кількість заборгованостей в Єдиному реєстрі боржників та топ причин, через які українцям можуть заблокувати гроші на рахунку.

    Від початку великої війни кількість заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників зросла на 615 тисяч або на 8%. Для порівняння, у 2021 річний приріст складав майже 1,5 млн боргів або 29%, повідомляє Опендатабот, посилаючись на власне дослідження Єдиного реєстру боржників.

    Так, у травні 2023 року чисельність боргів перетнула межу 8 млн, тоді як у лютому 2022-го їх нараховувалося 7,44 млн.
    Майже чверть усіх боргів — 24,6% — складає стягнення коштів на користь держави. До лютого 2022 року кількість таких заборгованостей зросла лише на 2%.
    Більш ніж п’ята частина усіх боргів — 21,4% — з’явилась через несплачені вчасно штрафи за порушення правил дорожнього руху. Загалом за час повномасштабної війни приріст кількості таких боргів склав +23%.

    Найбільше скорочення кількості заборгованостей з початку великої війни відбулося в категорії «Стягнення коштів», до якої зокрема входять і борги по кредитах. Їх кількість зменшилась на 29% до лютого 2022 року. У загальній кількості частка цих заборгованостей складає 18%.
    Найбільш прогресуючою стала категорія боргів по сплаті штрафів за адмінправопорушення. За період повномасштабного вторгнення їхня кількість зросла більш ніж на 27%. Наразі 18% записів в ЄРБ з’являються саме з цієї причини.

    Більш ніж на 22% зросла кількість боргів за комуналку. Станом на травень 2023-го їх частка у загальній кількості заборгованостей дорівнює 8%.
    Найменш малочисельною, як і в попередні роки, залишається категорія боргів по аліментах — трохи більше 2,5% від загальної кількості заборгованостей. Від початку повномасштабної війни кількість боргів по аліментах зросла на 5%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми