На міжбанківському валютному ринку минулого тижня суттєво зріс попит на валюту. НБУ збільшив інтервенції для збереження балансу.
Про це повідомив член Ради Національного банку України Богдан Данилишин у Facebook.
«Суттєве скорочення пропозиції іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку з боку клієнтів банків на тлі відносно сталого попиту на неї обумовило збільшення чистого продажу іноземної валюти Національним банком з метою збалансування ринку до 520 млн доларів США минулого тижня (порівняно із 428 млн доларів США тижнем раніше)», — пише Данилишин.
Водночас рахунок поточних операцій у травні був близьким до збалансованого (-21 млн доларів США), що дозволило зберегти від'ємне сальдо з початку року на рівні 1,4 млрд доларів США.
Це стало можливим завдяки:
збереженню дефіциту торгівлі товарами і послугами на рівні 2,5 млрд доларів США у травні (-14,2 млрд доларів США з початку року);
стійким надходженням з оплати праці (+1,0 млрд доларів США у травні, +4,9 млрд доларів США з початку року);
трансфертів (переважно до сектору загальнодержавного управління) з-за кордону (+2,1 млрд доларів США у травні, +10,7 млрд доларів США з початку року);
імпорт послуг за статтею «Подорожі», що відображає витрати українців за кордоном, у травні залишався на рівні попереднього місяця (близько 1,4 млрд доларів США).
Надходження прямих іноземних інвестицій в Україну залишаються незначними (140 млн доларів США у травні, 1,8 млрд доларів США з початку року) та забезпечуються значною мірою реінвестованими доходами іноземних інвесторів (85 млн доларів США у травні, 1,3 млрд доларів США з початку року).
Обсяг портфельних інвестицій продовжував скорочуватися (-55 млн доларів США у травні, -278 млн доларів США з початку року), що відображає зменшення схильності міжнародних інвесторів до експозиції у боргові цінні папери українських емітентів (державного, банківського та іншого секторів).
Обсяг готівкової іноземної валюти поза банками продовжує зростати на рівні близько 1 млрд доларів США на місяць (5,2 млрд доларів США за січень-травень 2023 р.).
Вагому підтримку міжнародним резервам України забезпечить надходження до загального фонду державного бюджету України другого траншу від Міжнародного валютного фонду у розмірі 890 млн доларів США.