Готівковий долар в Україні здешевшав. Вранці 2 серпня банки виставили курс на рівні 36,9/37,5 грн (у купівлі/у продажу). Це на 10 коп. менше, ніж днем раніше (як у купівлі, так і у продажу).
Серед великих банків найвищий курс у купівлі виставили ПУМБ та Креді Агріколь Банк – 37 грн. Найнижчий – ПриватБанк, 36,67 грн.
Найдорожче продає американську валюту Креді Агріколь Банк – 38 грн. Найдешевше – той же ПриватБанк, по 37,27 грн.
Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
Здешевшав готівковий долар і на чорному ринку. Курс там виставили на рівні 37,19/37,35 грн (у купівлі/у продажу), що:
на 1 коп. нижче в купівлі, ніж днем раніше;
на 5 коп. – у продажу.
Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він складає 36,56 грн.
Фіксований курс долара скасують
Тим часом глава НБУ Андрій Пишний анонсував скасування фіксованого курсу долара. Однак, відразу ж наголосив він, терміни такого переходу не встановлені.
"Було 36,6 (грн/долар, офіційний курс. – Ред.), а в обміннику на вулиці – 42 грн/дол. Одна з передумов, щоби перейти до валютної лібералізації, – урівняти (ці курси. – Ред.), зробити гривню більш привабливою, щоби вона розглядалася вже як інструмент і для заощаджень, і для ведення бізнесу", – пояснив Пишний.
Втім, зазначив він, є й інші фактори, які зрештою вплинуть на рішення про скасування фіксованого курсу. Це:
обсяг золотовалютних резервів;
попит на іноземну валюту;
довіра населення та бізнесу до гривні.
"Наразі ми бачимо: чиста пропозиція валюти перевищує чистий попит. Українці продають валюти більше, ніж купують. Депозити в гривні за своїм обсягом зростають. Це все передумови, які дозволять НБУ поступово скасовувати адміністративні обмеження на рух капіталу, які створюють незручності і громадянам, і бізнесу", – пояснив Пишний.