Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Встигніть обміняти гроші: залишилося три тижні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вилучення з обігу

    В Україні вилучають із обігу частину купюр та монет. Йдеться про всі гроші, які були випущені до 2003 року. Для обміну банкнот та монет є час лише до кінця вересня 2023-го.

    7722_c56f9df9ae178f3ad3c5a9847770f46a.jpg (35.71 Kb)

    Як пояснюють у Нацбанку , вилучають з обігу монети номіналом в 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

    "Здійснити їх обмін можна до 30 вересня 2023 року включно. Після цього вони вже не обмінюватимуться", – йдеться у повідомленні. Обмін монет та банкнот на інші всіх номіналів, що перебувають у обігу, у сумах, кратних 10 копійкам (для монет), відбувається безкоштовно. Для цього слід звертатися до Національного банку України за адресами:

    у Києві: Контрактова пл., 2А;
    у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;
    у Львові: вул. Коперника, 4;
    в Одесі: вул. Рішельєвська, 8;
    у Харкові: Театральна пл., 1;
    у Хмельницькому: вул. Володимирська, 91.
    Також обмін можна здійснити в уповноважених банках. Такими є:

    Ощадбанк;
    ПриватБанк;
    Райффайзен Банк;
    Пумба.
    З 1 жовтня 2019-го монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску. Рішення про їхнє вилучення. – частина комплексного рішення щодо оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це підвищить захист і якість грошей і зробить розрахунки готівкою більш комфортними і простими.

    Навіщо міняти правила

    Що цікаво, купюри 1,2 та 5 грн у середньому служать лише приблизно рік, підрахували у Нацбанку. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують та до яких дбайливо ставляться, можуть прожити до 8 років. Поступово "папірці" зношуються, Національний банк забирає їх із обігу та друкує нові. На друк, а це складний процес із кількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж "коштує" купюра.

    Загалом кількість усіх паперових грошей в Україні після нововведень зменшиться на 40%, а монет – на 47%. Справа в тому, що зараз найбільше купюр – дрібного номіналу. Так, станом на початок 2019 року майже 40% усіх "папірців" - від 1 до 10 грн.

    До речі, у країнах ЄС у обігу купюра номіналом 500 євро, тоді як середня заробітна плата у багатьох країнах Союзу не сягає 1500 євро. Тобто одну зарплату можна видати трьома купюрами. В Україні у середньому заробляють 17 тис. грн. І якщо використовувати банкноту максимальним номіналом, потрібно 17 купюр.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми