Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Способів легко розбагатіти існує досить багато

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: старі монети

    Способів розбагатіти швидко і легко існує досить багато. Можна, скажімо, виграти в лотерею, придбати спадщину, або отримати на здачу або ж знайти в старій скарбничці монету, за яку колекціонери заплатять тисячі. Однак це лише теоретично.

    9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

    Насправді ж шанси виграти в лотерею, за даними Bloomberg , становлять 1 до кількох сотень мільйонів. Цілий стан успадковують одиниці. А монети, що стоять понад 10 000 грн, у обігу знайти неможливо. Відповідно, на здачу отримати теж.

    Більше того, старі монети – аж до виведених із обігу (скажімо, часів СРСР) – дуже часто є не скарбом, а шматками металу. Так само, як і браковані копійки.

    А зберігання монети протягом багатьох років з наміром дорого продати, тому що вона стане старою, може принести лише моральне задоволення від грошей, що мріють – замість реальних. А якщо якась монета і коштує більше свого номіналу, з великою ймовірністю, її все одно ніхто не купить. Про все це, а також інші тонкощі заробляння грошей на продаж копійок – у матеріалі OBOZREVATEL.

    99,9% монет – звичайні

    "Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їх тираж був 50 з чим мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти до груп оцінки монет – то там дійсно кожен перший їх надсилає", – розповів OBOZREVATEL редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач.

    Він констатує: 99,9% монет є абсолютно звичайними. А щоб знайти хоч якусь цінну, колекціонерам потрібно перебрати цілу гору копійок. Причому в прямому значенні.

    "За відгуками нумізматів, потрібно переглянути 2-3 кілограми монет. А то й більше. І так можна знайти дешеві монети - вартістю до 100 гривень, наприклад, - так і взагалі нічого не знайти", - підкреслив Ткач.

    Дорогі монети на здачу не дадуть, а дешеві нікому не потрібні

    Експерт пояснив: знайти в обігу монети, які коштують 10 000 грн. і вище, нереально. Тож розраховувати зробити ремонт у квартирі, продавши, умовно, кілька 10-копійкових монет 1992 року, не варто.

    А ось монети вартістю до 10 000 грн можна знайти. Хоча імовірність і низька.

    "Одна з найдорожчих монет, яку мені надсилали на оцінку, коштувала 2000 грн", - розповів Ткач. Констатуючи, втім, таке відбувається вкрай рідко.

    Простіше знайти копійки, які коштують кілька гривень. Проте продати їх навряд чи вдасться. Причина проста:

    особливої ​​нумізматичної цінності вони не становлять;
    тому нікому за великим рахунком не потрібні.
    "Ті ж 2 копійки 1993 року. Їхня ціна становить 10-15 грн. Вони ще в жахливому стані, тому що алюмінієві. Я б не сказав, що вони рідкісні. Нумізмати такі монети не купуватимуть", - пояснив Ткач.

    Більше того, зазначив він, купувати такі чи інші дешеві монети нумізмати не будуть ще й тому, що доставка тією ж "Новою поштою" коштує дорожче. Скажімо, відправка посилки вагою до 2 кг Україною коштує 50 грн. А платити 50 грн за доставку досить поширеної монети, ціною в 10 грн (якщо й дешевше) – сумнівне задоволення.

    Втім, продати дешеві копійки, все ж таки можна. Але для цього їх потрібно зібрати кілька кілограмів.

    "Нумізмати зазвичай їх купують оптом. Тож якщо ви зібрали, скажімо, кілограм монет, можна так їх продати", – зазначив Ткач.

    Однак, навіть так на великі гроші сподіватися не варто. Швидше за все, врятувати вдасться кілька сотень гривень або того менше.

    Старі монети – просто старі монети

    "Був якось випадок. Чоловік каже, мовляв, відкладу 10 копійок – племіннику подарую. Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічну давність монети не всі чогось варті", – пояснив експерт.

    Він зазначив: цінуються лише монети із дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота. Або рідкісні. Так що перетворити "масові" копійки на скарб, зачекавши, поки вони постаріють, не вийде.

    Це ж, до речі, стосується монет, випущених великими тиражами до 2003 року, які НБУ виводить з обігу . Ткач зазначає: ці копійки ніколи не стануть дорогими, тож якщо хтось розробив хитрий план і вирішив розбагатіти на них – зробити цього не вдасться.

    "Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона коштуватиме мільйон. Це помилка", – констатував він.

    Радянські монети – звичайні залізяки

    Сказане вище, власне, підтверджують монети часів СРСР. Вони, за словами експерта, в основному є просто старими залізняками.

    Звичайно, серед них зустрічаються цінні екземпляри - скажімо, рідкісних років випуску: наприклад, 1947-1958-х. Однак знайти "у вільному доступі" їх – чи цінні різновиди інших років – практично нереально.

    Звичайні радянські монети "з бабусиного хліва", нумізмати можуть купити за символічну 1 грн. Але якщо ті в поганому стані, навряд можна буде сподіватися і на це.

    "З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки - знижує", - зазначив експерт.

    Шлюб не завжди означає цінність

    А ось браковані монети справді можуть бути дорогими, розповів Ткач. Скажімо, якщо реверс (зворотний бік) повернутий до аверсу під кутом. І чим більше цей кут – тим дорожча монета.

    Проте, цінуються не всі дефекти. "Якщо там викус (порушення круглої форми монети, що трапилося на етапі вирубки заготовок з металевого листа. – Ред.) або щось подібне – такі монети не дуже дорогі", – пояснив Ткач.

    З іншого боку, навіть копійки з дорогим шлюбом не візьмуть руками, зазначив він. Адже не всі нумізмати збирають саме такі монети.

    "Шлюби – це вже на любителя. Хтось збирає таке, хтось не збирає", – розповів експерт.

    Як дізнатися, чи дорога монета

    Якщо вам все ж таки хочеться дізнатися, чи стоять щось ваші копійки, їх слід показати фахівцеві, який проведе оцінку. Причому, зазначив Ткач, безкоштовно – "оскільки на 99% монета нічого не вартий".

    Знайти таких фахівців можна у тематичних групах та пабликах у соцмережах. Щоб фахівець максимально точно визначив рівень цінності монети, слід відправити йому чітке фото:

    аверс;
    реверс;
    гурту – адже "якщо, наприклад, насічка буде велика або дрібна, це вже різні різновиди".
    "Бує так, що люди надсилають тільки або реверс, або аверс - і ти не можеш нічого визначити. Адже тих же 10, 25 або 50 копійок лише 1992 є близько 30 різновидів. І серед них є як рідкісні, так і звичайні монети". І переважно саме звичайні", – резюмував експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми