Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Корупція в МО: купівля боєприпасів за суттєво завищеними цінами

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: корупція, МО

  Міністерство оборони України купувало снаряди за суттєво завищеними цінами. Постачання боєприпасів здійснювала компанія "Прогрес". Ціна на них була завищена на 57%. Таким чином, збитки оборонного відомства можуть сягати одного мільярда доларів.

  1954_02e284b9be58db3d46a9d3105388a0693354.jpg (77.31 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі видання Цензор.НЕТ під назвою "Мільйони доларів у кишені, а не на зброю: як спецімпортери накрутили ціни та пустили свої прокладки ". Контракт між державним спецімпортером та Прогресом було укладено 27 квітня минулого року. Йшлося про 122-мм ОФ снаряд із повним зарядом до гаубиці Д-30.

  Ціна за одиницю складала 32848,66. Примітно, що виконали контракт лише нещодавно.

  "У Департаменті військово-технічної політики розповіли, що середня вартість за одиницю товару за цим контрактом у 2022 році виявилася 38293,78. У 2023 році середня вартість за одиницю склала 54804,87. Таким чином фактично до осені 2022 року українські постачальники через створення конкуренції між собою на ринку закупівлі озброєння спричинило суттєве подорожчання окремих видів озброєння", – йдеться у матеріалі.

  Крім того, Міноборони з початку війни уклало 12 угод із польською компанією Alfa. 5 із них оскаржуються у міжнародних судах. Причина – дебіторська заборгованість 1,7 млрд.

  Цікаво, що саме через Alfa закуповувалися боєприпаси та компанією Прогрес. Зокрема, ЗМІ писали, що польська компанія мала постачати з квітня 2022 року 122-мм постріли з повним зарядом до гаубиць Д-30/2С1 по 760 євро. Водночас "Прогрес" уклала контракт із Міноборони на такі ж постріли, але вже за ціною 1195 євро.

  "Тобто йшлося про підвищення ціни на 435 євро (57%) на одному снаряді, законтрактованому, по суті, у тієї ж фірми в тому ж місяці квітня. У результаті, контракт з Alfa був виконаний лише на 10% і компанія попросила про розірвання контракту "А компанія "Прогрес" з постачанням снарядів за значно завищеними цінами нещодавно виконала свою угоду", - зазначає автор статті.

  На початок 2023 року дебіторська заборгованість Alfa становила понад 3,5 млрд грн, у "Прогресу" було 5,2 млрд грн.

  "Як стало відомо Цензор.НЕТ за власними джерелами, станом на 14 вересня дебіторка Alfa склала 0,9 млрд грн, "Прогресу" – 2,7 млрд грн. Оскільки виконання контрактів немає, то, швидше за все, міністерство просто подовжило компаніям терміни виконання, як воно часто робить у таких випадках", – йдеться у матеріалі.

  Alfa вже фігурант виробництва НАБУ.

  Також українські ЗМІ пишуть, що куратором угод із поляками у "Прогресі" виступає заступник директора та колишній заступник міністра оборони Олександр Миронюк. Він є фігурантом у справі про браковані турецькі бронежилети.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми