Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українці оцінили економічне становище країни та власне

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка України

    В той же час респонденти кажуть, що загалом стан справ в економіці кращий, ніж було раніше.

    9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

    Оцінюючи економічне становище в Україні, 73% опитаних вважають, що воно погіршало за останніх півроку.

    Такі дані дослідження оприлюднила Соціологічна група "Рейтинг". В той же час 13% говорять про відсутність змін, 9% - про покращення ситуації. Також 60% відчули погіршення власного економічного становища за останні півроку, у 35% - воно не змінилось, лише 5% відчули покращення. "Загалом стан справ в економіці респонденти оцінюють дещо краще, аніж у минулих опитуваннях, проте спостерігається зростання негативних оцінок щодо майбутнього. Так, говорячи про економіку країни у майбутньому 29% респондентів очікують покращення, 26% - думають, що нічого не зміниться, 32% очікують погіршення. Щодо особистої ситуації – 23% сподіваються, що у наступний рік їхнє особисте економічне становище покращиться, 41% вважають, що воно не зміниться, 21% – мають песимістичні погляди щодо цього", - повідомляють в групі "Рейтинг".

    При цьому 61% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку, 23% – протилежної думки, а ще 16% – не змогли оцінити. Соціологи зазначають, що спостерігається зменшення кількості тих, хто оцінює напрямок розвитку країни як правильний.

    Кращі оцінки стану власного економічного становища спостерігаються серед мешканців Заходу і Центру, молодших респондентів та тих, хто працює, і, особливо тих, хто знайшов нову роботу. Майбутнє економіки України відносно краще оцінюють мешканці Півдня.

    За даними опитування, 44% респондентів працюють на своїх звичних робочих місцях, де й до війни, 14% – працюють частково/віддалено, 15% – знайшли нове місце роботи. Попри це чверть таких опитаних до цього часу не працює.

    Соціологи зазначають, що спостерігається зменшення тих, хто не має роботи. Відносно краща ситуація з роботою у мешканців Центру і Заходу, чоловіків, молоді та людей середнього віку, більш забезпечених. Серед переселенців зросла кількість тих, хто закріпився на нових робочих місцях і працює у звичному режимі, частка непрацюючих серед них у порівнянні із початком 2023 року зменшилась з половини до 40%.

    За даними опитування, кількість респондентів, які були змушені покинути місце постійного проживання майже не змінилась в порівнянні з попередніми опитуваннями – сьогодні це 18%. Найбільше переселенців серед вихідців з східного макрорегіону – близько 60% з них змінили місце проживання, та південного – серед яких внутрішніх переселенців 25%.

    Довідка. Дослідження проведено в рамках 24-ї хвилі проекту "Україна в умовах війни" Соціологічною групою "Рейтинг". Опитування відбувалося 5-7 вересня 2023 року

    В усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок, опитано 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

    Інші опитування українців
    У дослідженні Центру економічної стратегії з посиланням на дані двох хвиль опитування біженців, яке проводила компанія Info Sapiens зазначалося, що за перше півріччя поточного року кількість українських біженців за кордоном збільшилася на 300-500 тис. осіб. Станом на кінець червня за кордоном перебувало від 5,6 до 6,7 млн українців. Нова хвиля біженців стала наслідком ударів по енергосистемі України, посиленням ракетних атак у травні, а також підриву Каховської ГЕС. Більшість біженців - це жінки та діти, але й збільшилася ччастка чоловіків.

    Внаслідок неповернення українців економіка втрачатиме від 2,7 до 6,9% ВВП щорічно.

    Також експерти ЦЕС прогнозують, що з усіх українських біженців за кордоном, в залежності від сценарію розвитку подій, можуть залишитися від 1,3 до 3,3 млн осіб.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми