В українських обмінниках помітно подешевшав долар. Вранці 5 жовтня курс валюти там виставили на середньому рівні 38/38,2 грн. (купівля/продаж). Це на 15 коп. дешевше як у купівлі, і у продажу, ніж днем раніше.
А ось у банках зміни менш помітні. У покупці курс залишився на колишньому рівні 37,7 грн. А у продажу подешевшав на 5 коп. – до 38,29 грн.
Майже непомітно змінив офіційний курс і НБУ . 5 жовтня той зріс на 1 коп. – до 36,6 грн.
Який курс у банках
Серед великих банків найдорожче купує долари Креді Агріколь Банк – 37,8 грн. За ним ідуть:
Укргазбанк – 37,7 грн.;
Ощадбанк, Укрексімбанк, ПУМБ – 37,5 грн.;
Сенс Банк, ПриватБанк – 37,25 грн.;
OTP Bank, Універсал Банк – 37 грн.
Продає валюту найдорожче теж Креді Агріколь Банк – 38,8 грн. Далі йдуть:
Ощадбанк, Укргазбанк, ПУМБ – 38,2 грн.;
Універсал Банк, Укрексімбанк – 38,1 грн.;
Сенс Банк – 37,9 грн.;
ПриватБанк – 37,85 грн.;
OTP Bank – 37,8 грн.
При цьому слід розуміти, що ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. Бо там можуть виставляти додаткові комісії.
Також деякі великі банки встановлюють і картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з наступним внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
Що буде далі
Водночас у НБУ запевняють: незважаючи на фактичне скасування фіксованого курсу, НБУ жорстко контролюватиме ситуацію і у повноцінне "вільне плавання" долар не відпустить. А тому різких змін вартості долара не очікується .
"Ми розуміємо, що під час війни ніякого повноцінного плавання курсу бути не може. Тобто жодних значних стрибків, жодних непередбачуваних сплесків, лише контрольована ситуація та мінімальні коливання", – сказав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
При цьому він наголосив: своїм пріоритетним завданням Нацбанк бачить збереження курсової стійкості. А тому не планує:
ні ослаблення гривні;
ні значних коливань курсу.