Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за вересень скоротилися на 1,7%, до 39,7 млрд дол . Основними причинами скорочення валютних "запасів" стали інтервенції НБУ на міжбанку для утримання курсової стабільності та боргових виплат України.
Про це свідчать дані Національного банку України ( НБУ ). Так, за місяць резерви скоротилися на 0,68 млрд. доларів . Попереднє падіння за підсумками серпня було суттєвішим – на 3,2%, або 1,33 млрд доларів.
"Міжнародні резерви знижуються другий місяць поспіль , але продовжують перебувати на близьких до історичного рекорду рівнях і є достатніми для підтримки нового режиму обмінного курсу ", - прокоментував нардеп від "Слуги народу" Данило Гетьманцев .
Нагадаємо, рекордного рівня ЗВР України було досягнуто у серпні-2023. Він склав 41,7 млрд дол .
Незважаючи на зниження, нинішній обсяг резервів покриває фінансування 5,3 місяців майбутнього експорту . "Нормою", за міжнародними стандартами, вважається рівень 3 місяці покриття.
"Динаміка міжнародних резервів у 2023 році залишається висхідною. З початку року вони зросли на 39,3% ", - додав Гетьманцев.
Що вплинуло на резерви у вересні
Валютні надходження на рахунки уряду за місяць склали 3,33 млрд дол.. При цьому на обслуговування боргів Україна витратила 465,3 млн дол., а 882,1 млн. заплатила МВФ.
Операції НБУ на міжбанку . Нацбанк продав 2,69 млрд, а викупив - всього 0,7 млн дол. Чистий продаж валюти склав 2,69 млрд дол.
Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилася на 12,9 млн. дол.