Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як шахраї використали сервіс Linktr.ee для обдурювання українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    Шахраї використали австралійський сервіс Linktr.ee для виманювання грошей в українців. Оскільки схема була пов'язана з отриманням фінансової допомоги від держави, вона виявилася робочою – кількість жертв аферистів ставала дедалі більшою, тому Держспецзв'язку прийняла рішення про блокування ресурсу. Втім, наразі блокування знято.

    9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це повідомили у самому Держспецзв'язку . Там зазначили: розпорядження як про блокування Linktr.ee в Україні, так і зняття блоку було прийнято за зверненням Кіберполіції.

    "Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій прийняв розпорядження розблокувати сервіс Linktr.ee. Щодо причин блокування, то в Департаменті кіберполіції уточнили, що викрили шахрайську схему, пов'язану з отриманням фінансової допомоги від держави", - йдеться у повідомленні.

    Як працювала схема

    Як пояснили у Держспецзв'язку, зловмисники використали Linktr.ee для створення посилань на фішингові сайти. Інтерфейс яких був дуже схожим на популярний державний ресурс.

    "Таким чином, створені на основі Linktr.ee сайти перенаправляли жертв з однієї URL-адреси на іншу, маскуючи дії шахраїв і вводячи постраждалих в оману. , – Розповіли там.

    Що відомо про Linktr.ee

    Linktr.ee – це сервіс для створення лендингових сторінок із мультипосиланнями. Зазвичай соціальні мережі дозволяють розмістити у профілі користувача лише одне посилання, однак цей сервіс дозволяє обходити це обмеження та створює сторінку з кількома посиланнями.

    Також сервіс надає додаткові функції та можливості для блогерів та компаній, включаючи попередження, обмеження доступу через пароль тощо. У зв'язку з цим його блокування 13 жовтня – а також відсутність пояснень про причини цього – викликало хвилю занепокоєння серед них. Аж до того, що вони почали шукати альтернативи платформі.

    Як захиститися від шахраїв

    Як пояснили в Дії , слід перевіряти сайти, на яких чините ті чи інші дії . Насамперед звертати увагу потрібно на:

    правильність назви ресурсу, адже шахраї часто "косять" під відомі сайти, "використовуючи схожі назви, змінюючи кілька символів";
    адреса сайту - він повинен починатися з https, а не http.
    Що робити, якщо повідомили шахраям свої дані

    Якщо ж через ті чи інші причини ви повідомили шахраям свої дані, діяти потрібно відразу. Так, слідує:

    зателефонувати на гарячу лінію свого банку та заблокувати карти, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу;
    написати заяву в Кіберполіцію або повідомити про те, що сталося, за телефоном 0 800 505 170.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми